Portal informacyjno-historyczny

Nie przestraszył się wściekłego tłumu. Odważnie stał na posterunku w obronie bohatera, którego pomnik lewica chce obalić [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W Charlottesville zwolennicy prawicy protestowali przeciwko usunięciu przez skrajną lewicę pomnika generała Roberta E. Lee. Szczególnie jeden gest podbił serca internautów.

Lee to dowódca wojsk Konfederacji w czasie wojny secesyjnej. Sam był przeciwnikiem niewolnictwa, ale uważał, że prawo poszczególnych stanów do samostanowienia w tej kwestii jest ważniejsze. Do dziś eksperci ds. wojskowości podkreślają jego niezwykłe umiejętności. Prowadzone przez niego kampanie są przedmiotem badań we wszystkich akademiach wojskowych jako modelowa strategia i taktyka. Miał zdolność przewidywania ruchów swoich przeciwników i wykorzystywania ich słabości.

Mimo niewątpliwego miejsca, jakie ma w historii USA, radykalna lewica postanowiła usunąć jego pomnik. W jego obronie stanął młody człowiek, który nie zważając na agresję fizyczną i werbalną, dzielnie tkwił na posterunku.

W rozmowie z dziennikarzem przyznał, że zrobił to dla swoich przodków, aby pokazać, że nie walczyli o niewolnictwo i opresję.

Lewacy dopięli swego. W Durham agresywny tłum obalił pomnik żołnierza Konfederacji.

(2389)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę