Portal informacyjno-historyczny

źródło: Wikipedia / Michał Józefaciuk

Prezydenci miast w Polsce zarabiają więcej niż prezydent Andrzej Duda. Oto trójka z nich, przy zarobkach których blednie wynagrodzenie prezydenta RP

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Wiele osób uważa, że politycy zarabiają za dużo. Ale wynagrodzenia posłów czy samego prezydenta często bledną przy uposażeniach… prezydentów miast. Niektórzy z nich zarabiają więcej niż głowa państwa.

Jak donosi dzisiejszy „Super Express”, najlepiej zarabiającym prezydentem jest Jacek Jaśkowiak, który zarobił 360 tys. złotych, gdy tymczasem pensja prezydenta Polski to ok. 240 tys. złotych. Na uposażenie prezydenta Poznania składa się nie tylko pensja, ale także wpływy z wynajmu nieruchomości (66 tys.). Spółki Międzynarodowe Targi Poznańskie i Sanitech Poznań pozwoliły mu się wzbogacić o ponad 133 tys. zł.

Drugie miejsce wśród prezydentów miast zajmuje Tadeusz Ferenc z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który piastuje funkcję prezydenta Rzeszowa. Jego zarobki to 311 369 zł.

Trzecie miejsce przypadło Hannie Gronkiewicz-Waltz. Ona z kolei miała wzbogacić się o ponad 280 tys. złotych, nie tylko będąc prezydentem miasta, ale także pracując na Uniwersytecie Warszawskim i prawom autorskim.

źródło: Super Express

(1449)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę