Portal informacyjno-historyczny

Ta historia stanowi największą zagadkę III RP. Do dziś pozostaje niewyjaśniona. ,,Wnioski, do których doszedł, były przerażające…”

w III RP/Programy


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Ta historia do dziś elektryzuje dziennikarzy śledczych. To, w jaki sposób doszło do śmierci Michała Falzmanna, to jedna z zagadek III RP. Przypadek człowieka, który ujawnił wielką aferę Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego, był tematem programu ,,Gry tajnych służb”.

Afera FOZZ nazywana jest aferą założycielską III RP.

Zajął się tym młody inspektor Michał Falzmann, zdrowy, młody człowiek. Nikt nie przypuszczał, że on tak metodycznie się tym zajmie, że będzie sprawdzał drogi pieniędzy, faktury. Wnioski, do których doszedł, były przerażające. Przeraziły zarówno Anatola Lawinę, jego przełożonego, jak i Waleriana Pańko

– przypominał Witold Gadowski. Do jakich wniosków dotarł? FOZZ, zamiast skupować polskie długi, transferował ogromne środki do prywatnych zagranicznych spółek, założonych przez postkomunistów, byłych wojskowych, oraz oficerów bezpieki PRL. Bilans? Około 100 mln USD trafiło na konta spółek w rajach podatkowych w 9 krajach europejskich i w USA.

Dr Andrzej Krasnowolski wspomina, że Falzmanna najbardziej bolało ,,gigantyczne przyzwolenie ma milczenie o kradzieży finansów”. Dodaje:

Do dnia dzisiejszego nie potrafię powiedzieć w jaki sposób zginął Falzmann. Mieliśmy wiele samobójstw, wiemy w jaki sposób odbywały się dziwne śmierci.

(3503)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

  1. YouTube:”Dlatego Morawiecki ukrywa swoja przeszłość”

    Michał Falzmann (pochodzenie niemieckie) krótko przed śmiercią widział się z Kornelem Morawieckim… Nie wiem czy się przyjaźnili czy jaka to była forma znajomości… w każdym razie Falzman został najprawdopodobniej otruty , tylko przez kogo?

    • Czy napewno Pani Bożena Krawczyk była znajomą Michała Falzmana? Najpierw Kornel powiedział że zawiózł go do swojej znajomej a potem się poprawił mówiąc do naszej wspólnej znajomej…. zastanawiająca pomyłka językowa….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę