Portal informacyjno-historyczny

Powstanie nowy symbol narodowy. Trwają prace w Senacie

w Wiadomości z Polski

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Za sprawą nowelizacji ustawy o godle, hymnie i barwach Rzeczypospolitej Polskiej, lista symboli naszego kraju zostanie wzbogacona o jeden bardzo charakterystyczny. To Chorągiew Rzeczypospolitej, którą posługiwałby się Prezydent.

Obecnie trwają prace w Senacie. Obecnie Chorągiew wyglądałaby następująco: na czerwonej tkaninie znajduje się godło RP – Orzeł Biały w obramowaniu wężyka generalskiego.

Kiedy nowy symbol będzie eksponowany? Ustawa przewiduje, że na budynkach, w których rezyduje prezydent, na samolocie prezydenckim oraz na okrętach wojennych, na których przebywa głowa państwa.

Inicjatywę zgłosiło Rodowe Stowarzyszenie Rodziewiczów, a senatorowie zaaprobowali pomysł. O sprawie więcej pisaliśmy tutaj, przedstawiając projekty i opisując historię:

Andrzej Duda, podobnie jak prezydent USA, będzie miał swoją flagę, która zastąpi flagę Polski nad Pałacem Prezydenckim. Powrót do tradycji [foto]

(830)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Idź na górę