Portal informacyjno-historyczny

,,Powinniście budować polską narodową gospodarkę. Nie ma w historii przykładu, żeby państwo zbudowało swoją potęgę dzięki inwestycjom zagranicznym”. Światowy ekspert w dziedzinie finansów radzi Polakom

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Song Hongbing, chiński ekonomista, światowy ekspert w dziedzinie finansów, autor książki „Wojna o pieniądz”, odwiedził Polskę. W rozmowie z wPolityce.pl odniósł się również do sytuacji naszego kraju.

Pytany o wysoki poziom inwestycji zagranicznych jako dobry kierunek rozwoju odpowiedział:

Powinniście budować polską narodową gospodarkę. Nie ma w historii przykładu, żeby państwo zbudowało swoją potęgę gospodarczą i silną pozycję na arenie międzynarodowej dzięki inwestycjom zagranicznym. Nikt nie da drugiemu państwu bogactwa i potęgi ekonomicznej. Trzeba je samemu wypracować. To jest jedyna droga, która doprowadzi Polskę do sukcesu gospodarczego.

Chińczyk widzi również rolę Polski w budowie Jedwabnego Szlaku:

Polska jest łącznikiem i mostem między Wschodem a Zachodem, więc powinna skorzystać na Jedwabnym Szlaku ze względu na ogromny rozmach inwestycji zaproponowanej przez Chiny. Jeżeli projekt zostanie dobrze zrealizowany, Chiny z Polską odniosą dzięki niemu ogromne korzyści. Uważam, że zyska na nim również polskie społeczeństwo.

Jednocześnie komentując obecną sytuację międzynarodową przewiduje zmiany geopolityczne, które określa terminem Globalizacja 2. To nowy porządek, który został zapoczątkowany Brexitem i wygraną Donalda Trumpa oraz ewentualnymi zmianami po wyborach we Francji.

cały wywiad na wPolityce.pl.

(2916)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę