Sensacyjny projekt posłów PiS-u. Ta propozycja oznacza znacznie więcej pieniędzy w kieszeni podatników!

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Część posłów PiS-u wraz m.in. ze Związkiem Przedsiębiorców i Pracodawców przygotowali projekt zmian w systemie podatkowym. To kontrpropozycja w stosunku do jednolitego podatku, który zostanie przedstawiony w środę. Jej założenia brzmią sensacyjnie.

Jak informuje Money.pl, chodzi o wprowadzenie jednolitej stawki VAT (16,25 proc.), likwidację CIT i zmniejszenie opodatkowania pracy. Z projektem zapoznali się wicepremierzy – Jarosław Gowin i Mateusz Morawiecki.

W projekcie znajduje się zapis likwidacji wszystkich obecnych podatków i składek obciążających pracę: PIT, ZUS, składki zdrowotnej i składki na Fundusz Pracy. Zamiast tego: podatek na fundusz płac na poziomie 25 proc. Ten sam podatek obowiązywałby każdego, niezależnie, czy zarabia 2 tys. czy 100 tys.

W przypadku obecnej pensji na poziomie 3 tys. złotych, koszt firmy to 5 tys. Dzięki zmianom przy tych samych kosztach dla firmy, pracownik dostawałby 3750 tys. Przy zachowaniu pensji 3 tys., koszt pracodawcy wynosiłby 4 tys. Posłowie chcą uniknąć jednak sztucznego zaniżania pensji, stąd koszt firm utrzymałby się na tym samym poziomie, co oznacza podwyżkę dla pracowników.

Renty i emerytury zostałyby unettowione, a otrzymujący nie musieliby płacić podatku, jak to się dzieje obecnie.

Posłowie proponuję likwidację składek na ZUS dla przedsiębiorców w obecnej formie. Zamiast tego pojawiłby się ryczałtowy podatek od usług publicznych w wysokości 25 procent średniego miesięcznego wynagrodzenia, co oznacza, że wyniósłby około 550-600 złotych.

więcej o zmianach na Money.pl

(5004)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.