Posłowie zagłosowali: Ślązacy nie są grupą etniczną. ,,Zmielono 140 tys. głosów. Twarz polskiego nacjonalizmu ma kobiece rysy”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Na wspólnym posiedzeniu sejmowych komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Mniejszości Narodowych i Etnicznych posłowie zagłosowali za odrzuceniem projektu uznania Ślązaków za grupę etniczną.

Anna Siarkowska, posłanka Kukiz’15, złożyła wniosek o odrzucenie projektu. Poparli ją inni posłowie Kukiz’15, a także PiS. Inaczej zagłosowali przedstawiciele Platformy Obywatelskiej.

Jak informuje Radio Katowice:

to koniec prac legislacyjnych nad ustawą i uniemożliwienie Ślązakom korzystania z praw umożliwiających ochronę własnej kultury i tożsamości

Ruch Autonomii Śląska formułuje to jeszcze ostrzej:

Ślązacy pozostaną wyłączeni ze społeczeństwa i nie będą mogli korzystać z praw umożliwiających ochronę własnej kultury i tożsamości

Krytykowana jest także posłanka Siarkowska.

twarz polskiego nacjonalizmu przybrała kobiece rysy. Poseł Kukiz ’15 Anna Maria Siarkowska zgłosiła wniosek, by zmielić 140 tysięcy podpisów za uznaniem Ślązaków za grupę etniczną. Jej propozycja uzyskała poparcie posłów Kukiza i Prawo i Sprawiedliwość, w tym również tych ze Śląska

– czytamy na stronie RAŚ.

PiS swoją szowinistyczną gębę ujawnił już dawno. Jeśli ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości co do rzekomo proobywatelskiego ugrupowania Kukiz’15, to powinny one właśnie zostać ostatecznie rozwiane.
To w każdym razie nie koniec. Our day will come

– zapowiada Jerzy Gorzelik.

(753)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.