Portal informacyjno-historyczny

Poprosiła muzułmankę, żeby zdjęła chustę, bo chciała wiedzieć, czy wydaje paczkę właściwej osobie. Nie uwierzycie, jaka kara może ją spotkać. Oto sprawa, która zelektryzowała Francję (foto/wideo)

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

We francuskiej miejscowości Albi doszło do sytuacji, która wywołała duże zainteresowanie w całym kraju. Pracująca w punkcie wydającym paczki kobieta poprosiła muzułmankę, aby ta zdjęła chustę Powód? Chciała sprawdzić, czy przekaże paczkę właściwej osobie. Ta poczuła się dyskryminowana i poszła do sądu. Prokurator żąda kary 3 miesięcy w zawieszeniu i 3000 euro grzywny.

W akcie oskarżenia czytamy o ,,odmowie przekazania własności z uwagi na wyznanie”. Do podobnych zdarzeń z udziałem różnych osób dochodziło łącznie czterokrotnie. Ostatnie miało miejsce w kwietniu tego roku i jedna muzułmanka postanowiła iść do sądu. W walce wspiera ją Collectif contre l’islamophobie en France (CCIF), czyli organizacja walcząca z islamofobią.

Pracownica wydająca paczki tłumaczyła, że chciała zweryfikować tożsamość osoby – co prawda widziała twarz, ale w celu poprawnej identyfikacji poprosiła o zdjęcie nakrycia głowy. Stwierdziła, że zawsze prosi obsługiwane osoby o zdjęcie nakrycia głowy z uwagi na to, że może być tam… ukryta broń. Taka argumentacja wiele mówi o tym, jak ,,bezpiecznie” czuje się wielu Francuzów we własnym kraju.

Przed swoim stanowiskiem umieściła specjalną informację, która wskazywała, że odebranie przesyłki jest możliwe jedynie bez nakrycia głowy.

Prokurator zarzuca jej, że na poczcie stworzyła swoje własne królestwo, gdzie sama dyktuje, jakie prawa mają być przestrzegane. Jego zdaniem, poniżyła drugą osobę, naruszając jej uczucia religijne.

Firma Pick Up odcięła się od pracownicy, twierdząc, że takie instrukcje nie zostały stworzone w firmie. Podkreślono, że proszono ją, aby nie prosiła klientów o zdejmowanie turbanów lub chust.

Wyrok zapadnie 28 czerwca.

(20510)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę