fot. materiały prasowe

,,Ojciec Mateusz” na celowniku ,,GW”. Dopatrzyli się… antyislamskiej propagandy. Dziennikarze wyśmiewają oskarżenia

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Tym razem popularny serial znalazł się na celowniku. ,,Muzułmański uchodźca podłoży ładunek wybuchowy na placu zabaw w Sandomierzu – to fabuła jednego z planowanych odcinków serialu TVP „Ojciec Mateusz” – informuje ,,Gazeta Wyborcza”.

Chodzi o odcinek 240., który pojawi się w marcu. Rolę Szihaba, muzułmanina, który przybył do Polski, miał zagrać, Mikołaj Woubishet, aktor wrocławskiego Teatru Muzycznego ,,Capitol”. Ale odmówił.

Mogę zagrać mordercę, gwałciciela, jestem aktorem. Ale dziś, w szczególnie gorącym momencie, nie mogę przykładać ręki do podsycania obaw wobec ofiar kryzysu uchodźczego. Szczególnie kiedy w tym samym czasie angażuję się w działania przeciwko dyskryminacji. Nie chcę brać udziału w krzewieniu ideologii, z którą się nie zgadzam

– powiedział Woubishet.

Przeciwnicy obecnego rządu oskarżają TVP o wzmacnianie stereotypów i szczucie przeciw uchodźcom.

Z kolei Krzysztof Grabowski, który nadzoruje serial, broni się, mówiąc, że nie chodzi o bombę, tylko prosty ładunek w puszce sporządzony z saletry. Nikt nie ucierpiał, a temat odcinka to konflikt rodzinny, a nie atak terrorystyczny.

z kazania wygłoszonego przez ojca Mateusza w finale wynika, że nie należy bać się obcych

– mówi w rozmowie z ,,GW”.

Z kolei Dawid Wildsten uważa, że zarzuty ,,Wyborczej” to kłamstwo i żąda przeprosin. Uważa, że odcinek stanowi lekcję tolerancji.

Absurd oskarżeń przedstawia trawestacją znanego dowcipu:

Łukasz Adamski na łamach wPolityce.pl drwi:

Zabronić trzeba było mediom mówić o gwałtach i molestowaniu w Niemczech. Należy też zwiększyć liczbę białych terrorystów w kinie hollywoodzkim […] Po każdym zamachu mówmy prawdę: ataku dokonał biały krzyżowiec, który zmienił kolor skór jak Michael Jackson i udawał islamistę. Pokojowego wyznawcę Mahometa, który nigdy, przenigdy nie popiera przemocy […] apeluję by Ojciec Mateusz zaczął łapać pedofilów w sutannach, którzy nie chcą przyjmować uchodźców […] dajcie do odcinka Kaczora. W końcu już neonazizm na torcie promuje. Nieprawdaż?

(1969)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. GW szuka poklasku, ale robi serialowi, O. Mateusz, reklamę swoim fake news. Jednak okazuje się, że największym fake’m jest sam Michnik i jego gazeta.
    To już nie chodzi o to, żeby za brata przeprosił, Michnik winien za siebie przeprosić i najlepiej wyemigrować z tego kraju, podobnie jak inni, którzy szkalują Polskę a udają Polaków. Takich nikt tu nie potrzebuje, skoro nie potrafią uszanować chrześcijańskie obyczaje innych, choćby piłkarzy. My jednak tolerujemy Michnika, bo ma prawdopodobnie jakąś duszę ludzką, uwięzioną w jego niepięknym ciele.
    A co do krytyki, jak mawiali starsi, ten ma prawo, kto jest gotowy do pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.