Portal informacyjno-historyczny

Polska znalazła się na liście przygotowanej przez Izrael. Chodzi o miliardy dolarów. Nie informowały o tym żadne media

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Będzie kolejna odsłona starań Izraela o zwrot żydowskiego mienia utraconego w czasie II wojny światowej. Na liście krajów, które zostały objęte tym planem, znalazła się Polska.

Plan przywrócenia własności żydowskiej opracowało Ministerstwo Równości Społecznej, MSZ oraz Światową Organizację Restytucji Żydowskiej (WJRO). Szczegóły projektu zostały przedstawione w Jerozolimie.

Pierwszym z kroków izraelskiego planu jest lokalizowanie, dokumentowanie i oznaczanie na mapach mienia, które zostało utracone. Drugim etapem będzie ustanowienie grup roboczych złożonych z reprezentantów Izraela, WJRO i kraju, który ma zwrócić mienie. Celem tej współpracy ma być taka zmiana prawa w poszczególnych państwach, by odzyskanie przejętych własności stało się możliwe.

Mówi się, że zbrodnia nie popłaca. Dla wielu ludzi zbrodnia Holokaustu okazała się opłacalna. Nie możemy na to pozwolić

– zapowiedział prezydent Izraela Reuwen Riwlin, który gościł w swojej rezydencji wszystkich zaangażowanych w plan, który ma objąć też Węgry, Chorwację, Litwę i Rumunię.

Politolog Daniel Schatz w 2015 roku podkreślał, że na na ziemiach polskich znajduje się mienie należące do przed wojną do Żydów, które może być warte miliony dolarów. Z kolei z raportu przygotowanego na wniosek rządu Izraela wynikało, że posesje należące przed wojną do Żydów są łącznie warte miliardy dolarów. Szacuje się, że jest ich około 170 tysięcy.

Mimo że sprawa jest bardzo istotna dla Polski, nie informują o niej żadne media, poza serwisem Jewish.pl…

źródło: Jewish.pl

„Prezydent Komorowski obiecał Amerykanom, że z pieniędzy za sprzedaż lasów wypłaci Żydom odszkodowania za utracone mienie”

(17658)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

3 komentarze

  1. jesli mi wiadomo to po wojnie z tych domow pewnie wystawaly jedynie zgliszcza.
    kto to odbudowal i kto remontowal? stoja sobie wieki i czas sie nie ima?
    a czas nie ima sie glupoty jedynie.

  2. Niech Niemcy wyplaca Polsce odszkodowanie za straty miliardowe podczas wojny. O Polske nikt sie nie troszczy, tylko sie rozkrada co sie da, a my mamy poslusznie oddawac? Wara.

  3. Kamień na kamieniu po niemieckich bombardowaniach się nie ostał. Gdzie oni byli tuż po wojnie, jak trzeba było odbudować? Teraz na gotowe, za obce pieniądze wybudowane budynki chcą przejmować, bo łatwa kasa. Gdzie nasze pieniądze za zniszczony kraj? Tylko pejsatym się należy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę