Portal informacyjno-historyczny

Francuskie miasteczko opanowało szaleństwo. Wszyscy jedli chleb. „Widziałem węża, kurczyłem się”. Po latach okazało się, że stało za tym CIA.

w Historia Francji/historia USA


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Było lato 1951 roku, gdy w niewielkim Pont-Saint-Esprit na południu Francji wybuchło zbiorowe szaleństwo. Co było przyczyną zatrucia 250 osób i śmierci kilku innych? LSD w chlebie, które zostało tam umieszczone celowo przez amerykański wywiad!

16 sierpnia 1951 roku wielu mieszkańców Pont-Saint-Esprit zaczęło się skarżyć z powodu halucynacji. Miejscowy listonosz Leon Armunier spadł z roweru, gdy dopadły do nudności i omamy.

To było straszne. Miałem uczucie kurczenia się, widziałem węża, który owijał się wokół moich ramionach

– wspominał po latach. Ktoś inny udawał samolot i skoczył z drugiego piętra. 11-latek próbował utopić babcię, a jeszcze komuś innemu serce uciekało na swoich nogach.

Listonosz trafił do szpitala, gdzie ubrany w kaftan bezpieczeństwa wylądował na oddziale zamkniętym. Szybko przekonał się, że nie jest odosobnionym przypadkiem. Podobni do niego pacjenci krzyczeli, wyli i rzucali się na łóżkach, do których byli przykuci. Liczba takich hospitalizowanych rosła z każdą godziną.

Lekarze szybko ustalili, że wszyscy pacjenci ulegli zatruciu. Podejrzewano, że w chlebie z miejscowej piekarni znalazła się rtęć lub halucynogenny sporysz.

Taka teoria obowiązywała przez długie lata. Dopiero w 2009 roku amerykański dziennikarz śledczy Hank Albarelli rzucił nowe światło na sprawę w swojej książce „A Terrible Mistake”, w której publikuje dokumenty podpisane przez F. Olsona, naukowca z CIA i skierowane do Davida Belina, który pracował dla komisji powołanej przez Biały Dom w celu zbadania nadużyć prowadzonych przez CIA na całym świecie. Z materiałów wynika, że za zatruciem mieszkańców Pont-Saint-Esprit stało CIA, które do chleba dodało LSD. Miał to być eksperyment sprawdzający zastosowanie narkotyku jako broni biologicznej. Był to element wielkiej operacji MKULTRA, która badała różne możliwości sterowania pracą ludzkiego mózgu i kontrolowania umysłów za pomocą substancji chemicznych, bodźców elektrycznych, analizy fal mózgowych i form percepcji podprogowej. Skutki wielu działań w ramach tego tajnego programu były tragiczne. Tak jak w Pont-Saint-Esprit, gdzie kilka osób straciło życie.

(504)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę