Portal informacyjno-historyczny

Polska zmieni ustawę reprywatyzacyjną pod naciskiem Izraela? Polska zmieni ustawę reprywatyzacyjną pod naciskiem Izraela?

Polska zmieni ustawę reprywatyzacyjną pod naciskiem Izraela? Powstał tajny dokument, do którego dotarli dziennikarze. Oto warunki kompromisu

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W prokuraturze generalnej powstał dokument, który zawiera opinię dotyczącą ustawy reprywatyzacyjnej. Propozycja: kompromis między Polską a Izraelem. Mimo że dokument jest tajny, Wirtualna Polska utrzymuje, że udało się poznać kluczowe założenia.

Dziennikarze powołują się na dwa źródła, które twierdzą, że zgodnie z ustawą reprywatyzacyjną w zmienionym kształcie będzie można uzyskać nie 20-25 procent, jak dotychczas zakładano, ale 100 procent wartości utraconej nieruchomości. Jest też zapis o tym, że sama nieruchomość może zostać zwrócona, czyli inaczej niż we wcześniejszym projekcie.

To daleko idące zapisy. Mogą się spotkać z oporem. Dla Izraela istotny jest zapis dotyczący obywatelstwa. Być może powinien być zmieniony

– mówi WP informator z kręgów zbliżonych do rządu.

Zgodnie z wcześniejszym projektem Ministerstwa Sprawiedliwości prawo do rekompensaty miało przysługiwać tylko Polakom pod warunkiem, że w chwili nacjonalizacji odebrany grunt też należał do obywatela polskiego.

(6239)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

6 komentarzy

  1. Polacy zacznijcie w końcu głosować na Polaków z rzetelnie udokumentowanym życiorysem ich dziadów i ojców. Bo tych co obieracie to tak naprawdę nie znacie. A pózniej obcy stawiają warunki a Wasi niby świetnie przez Was wynagradzani przedstawiciele Was sprzedają , oczywiście z hasełkami że niby to walczą i robią wszystko dla Was. A prawda taka że Was urabiają łatwo przez cały ściek medialny który im służy.

    • Apel słuszny tylko realizacja niemożliwa bo listy kandydatów ustalają ugrupowania partyjne z określoną pozycją kandydata (miejsce pierwsze na liście jest automatem) w poszczególnych regionach kraju(desantowcy). Wyborcy są jedynie maszynkami do głosowania, a biorąc pod uwagę głosowania przez internet tzw. „Polaków innego pochodzenia” przekręty są możliwe (patrz PSL w ubiegłych wyborach samorzadowych)

  2. Dziennikarze wp.pl dotarli do utajnionego dokumentu Prokuratorii Generalnej, v kolumna

    Myślałam, że w Polsce jest #PROKURATURA! To raz, a dwa tajnej? Co to za tajność? I kto dziennikarze wp? Przestańcie szerzyć tego wirusa!

  3. jeżeli to prawda to PiS może pakować manatki… nie wiem skąd taka bojaźń polskich polityków wobec żydków?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę