Portal informacyjno-historyczny

Polska w sporze z Francją nie jest sama. Premier reanimuje pomysł ,,wielkiej szóstki” i zaprasza Polskę

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Jak informuje ,,Rzeczpospolita”, premier Hiszpanii Mariano Rajoy chce utrzeć nosa Emmanuelowi Macronowi i wraca do pomysłu ,,wielkiej szóstki”. W spotkaniu szefów MSW mają wziąć udział przedstawiciele Polski i Wielkiej Brytanii.

Hiszpanii nie podoba się model Unii forsowany przez Macrona, który opiera się na ręcznym sterowaniu całej organizacji przez „dyrektoriat starej UE”. Efekt? W ,,krótkim czasie” w Madrycie zostanie zwołane spotkanie szefów MSW, wywiadu i policji, gdzie zostanie wypracowany mechanizm walki z terroryzmem.

,,Rzeczpospolita” zwraca uwagę na pewien szczegół – aby nadać informacji dużej wagi, decyzja została ogłozona w Pałacu Elizejskim na konferencji kończącej szczyt rancusko-niemiecko-włosko-hiszpański. Rajoy zadeklarował, że wśród zaproszonych będzie Polska i Wielka Brytania.

Ale spotkanie nie będzie dotyczyło wyłącznie terroryzmu. Beata Szydło przed szczytem dzwoniła do Rajoy’a – ,,chodzi o kolejną fazę konsultacji przed finałem negocjacji o zmianie dyrektywy o delegowaniu pracowników. Nasze stanowiska są bardzo podobne” – tłumaczy polski rząd.

To wbrew planom Macrona, który obwieścił izolację Polski. Jednak Hiszpania to na tyle duży gracz, którego nie można zignorować. ,,Rzeczpospolita” podsumowuje:

Wyszehrad zdradził nasz kraj, ale Hiszpania nie. Madryt chce wspólnie walczyć z francuskim protekcjonizmem.

Nagranie z poprzedniego spotkania premierów Polski i Hiszpanii:

(7535)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę