Portal informacyjno-historyczny

Polska organizacja wystąpiła o zgodę na pokazanie filmu o ISIS. Szokująca odpowiedź Francuzów, którzy oskarżają… Polskę

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie chciała pokazać film dokumentalny o ISIS. Jednak producenci nie wyrazili zgody, bo ,,Polska odmawia przyjęcia muzułmańskich uchodźców, co nie jest zgodne z demokratycznymi zasadami Unii Europejskiej”.

Jako organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie podczas swoich środowych spotkań filmowych w Krakowie chcieliśmy pochylić się nad tematem terroryzmu. Pomocą w dyskusji miała być projekcja francuskiego filmu dokumentalnego pt. „Państwo – ISIS, ustrój – terroryzm”

– wyjaśnił ks. Rafał Cyfka, który pracuje w organizacji PKWP. Jej przedstawicielka napisała do p. Doris Weitzel z Point du Jour, agencji prasowej i firmy zajmującej się produkcją audiowizualną. Organizacja PKWP była przygotowana na poniesienie ewentualnych opłat.

Odpowiedź szokuje.

Przykro mi, ale nie chcę, by ten dokument został pokazany przez »organizację papieską«, czy też wszelkiego rodzaju inną »religijną« organizację. A zwłaszcza NIE w Polsce

– napisała strona francuska.

Niestety, ale Polska odmawia przyjęcia uchodźców (muzułmańskich uchodźców!), co nie jest zgodne z demokratycznymi zasadami Unii Europejskiej (chociaż Polska jest głównym beneficjentem funduszy UE!!)

– pisze (wykrzykniki w oryginale). Francuzka obawia się, że spotkanie, gdzie miał być pokazany film, nie służy temu, aby budować dialog międzyreligijny i pokój między ludźmi. Oskarża organizatorów, że chcą wyeksponować najbardziej radykalną twarz islamu. Dalej w równie emocjonalnym tonie pisze:

Nie chciałbym »popierać« w jakikolwiek sposób wysiłków propagandowych obecnego polskiego, ultra prawicowego rządu! Jest to również moje osobiste przekonanie, że RELIGIA (nie wiara) nie powinna wchodzić w konflikt z polityką, ponieważ zawsze była źródłem wojny (a Kościół katolicki zrobił wiele złego w podżeganiu do wojny w światowej historii)!

Weitzel kończy:

Z przyjemnością rozważę Państwa wniosek, gdy Polska – ponownie – jako rząd, będzie respektować wartości demokracji, państwa prawa i jego zaangażowania w wartości Unii Europejskiej!

Ks. Cyfka jest zaskoczony agresywną postawą.

Ta wypowiedź zawiera wiele agresji wyrażonej w stosunku do nas jako instytucji katolickiej i jako Polaków. Skąd te niezrozumiałe „porady” dotyczące wpływania na polski rząd?

– dziwi się, dodając, że reprezentuje organizację, która nie ma nic wpsólnego z obecnym rządem. Dodaje także:

autorka tego maila pokazuje, że nie zna historii swojego kraju. Wyraża swoją niechęć poprzez agresje wobec Kościoła katolickiego. To się wpisuje we współczesną retorykę Europejczyków sprzeciwiających się chrześcijaństwu, a całą winę za zło, które się dzieje, zrzucają na Kościół

– podsumowuje.

Co ciekawe, film był już emitowany w TVP. Jest dostępny online:

źródło: Gosc.pl

(7130)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę