Portal informacyjno-historyczny

fot. Wikipedia (ActuaLitté) / Twitter / Tomasz Poręba

To on przekonał polskich europosłów do głosowaniem za Acta 2. Francuz zdradza kulisy swojej misji w Polsce

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

,,Acta 2″, czyli przepisy, których celem jest, zdaniem dużych mediów lepsza ochrona praw autorskich, a zdaniem wielu obywateli nałożenie knebla internautom, jest tematem publicznej debaty. Europosłowie, w tym polscy europarlamentarzyści, w większości byli ,,za”. Okazuje się, że do takiego głosowania przekonywał ich m.in. dyrektor SACEM (francuski odpowiednik ZAiKS-u). W tym celu odbył podróż do Polski.

Dyrektor SACEM, Jean-Noël Tronc przyznaje, że początkiem września odbył podróż do Polski, gdzie lobbował za poparciem dyrektywy. Twierdzi, że w wyniku jego kampanii 19 polskich europosłów zmieniło zdanie i poparło ACTA2

– pisze jeden z użytkowników portalu Wykop.pl. Wywiad ukazał się na francuskim ,,News Tank Culture”. Na stronie Stopacta2.org czytamy:

Jean-Noël Tronc podróżował do Polski, aby bezpośrednio wpłynąć na głos polskich eurodeputowanych. Jak utrzymuje Pan Jean-Noël Tronc, w wyniku tej „kampanii” 19 polskich posłów do Parlamentu Europejskiego zmieniło zdanie i finalnie opowiedzieli się oni ZA przyjęciem #ACTA2 przez PE.

W wywiadzie Francuz mówi m.in.:

Prowadziliśmy również walkę w krajach, w których głosowanie nie zostało rozstrzygnięte na korzyść. Na przykład w Polsce, dokąd udałem się początkiem września na debatę z twórcami, z przedstawicielami Google, lecz również z polskim ministrem odpowiedzialnym za dyrektywę. Spośród 51 polskich eurodeputowanych nikt nie zagłosował za dyrektywą w lipcu. Ostatecznie 12 września było 19 głosów poparcia, włączywszy w to urzędnika zbliżonego do Zielonych, który wcześniej poparł stanowisko, którego broniła Julia Reda. Seria naszych działań zakończyła się ruchem w Strasburgu przed Parlamentem Europejskim i katedrą, wraz z artystami z rozlicznych branż i pochodzącymi z wielu krajów

Dla niektórych parlamentarzystów argumenty lobbysty okazuje się ważniejsze niż opinia większości wyborców. Dobitnie podsumował to Dobromir Sośnierz:

źródło: Wykop.pl / Stopacta2.org

(985)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę