Portal informacyjno-historyczny

fot. screen Youtube

Polscy szmalcownicy? Te słowa będą wstrząsem dla wielu. Profesor o zapomnianym udziale żydowskich mas w wywózkach, wyłapywaniu i donoszeniu na Polaków [WIDEO]

w II wojna światowa/Wywiady


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Jako dowód na rzekomy polski systemowy współudział w Holokauście przytacza się przykład szmalcowników. Jednak tematem ignorowanym w głównych mediach jest rola mniejszości narodowych w tym, co działo na się Kresach po agresji sowieckiej na Polskę.

Prof. Jan Żaryn, pytany o to przez Pawła Lisickiego w Trójce o masowy udział żydowskich sąsiadów w wywózkach i współpracy z władzami okupacyjnymi, przyznał, że istnieją liczne wspomnienia o udziale żydowskich mas w witaniu Armii Czerwonej i strukturach NKWD, w wyłapywaniu Polaków i donoszeniu na nich. Wylicza przykłady mordów na obrońcach Rzeczypospolitej, czego dobitnym przykładem jest Grodno. Stąd tak silna pamięć wielu żołnierzy Armii Andersa o udziale Żydów w podboju Polski przez Związek Sowiecki.

Zaznaczył jednak, że to z jednej strony pamięć prawdziwa, ale również nieprawdziwa, bo w wywózkach ofiarami byli także Żydzi. Wynikało to z klasowego systemu komunistycznego, który dotykał nie tylko panów polskich, ale wszystkich posiadaczy, w tym Żydów. Nagannych czynów dopuszczały się żydowskie masy drobnomieszczańskie, lumpenproletariackie i młodzieżowe.

Obydwaj rozmówcy podkreślali jednak, że uderza brak symetrii. Kiedy bez problemu jednej stronie przychodzi mówienie o polskim szmalcownictwie, z drugiej strony takie fakty jak powyżej są ignorowane.

(5598)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Nie było udziału Polaków /systemowego/ w tzw. Holo..Były liczne przypadki, ale to nie znaczy, aby obciążać tym całe społeczeństwo..!! Szumowiny są w każdym narodzie…A Francuzi 3/4 tyg. przed zajęciem Paryża przez Aliantów…wysłali ostatni transport do Auschwitz…a o tym cicho sza…!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę