fot. Facebook / Wikipedia

Izraelska polityk ma pomysł, jak uderzyć w Polskę. Proponuje, w jaki sposób zatrzymać strumień pieniędzy płynący do naszego kraju. ,,To dziesiątki milionów szekli…”

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Zastępca burmistrza Jerozolimy, Yael Antebi, skierowała list do ministra oświaty Izraela. Żąda w nim przeniesienia ,,Marszu Żywych” z Polski do jego miasta. Powód? Rewanż za uchwalenie ustawy, która penalizuje przypisywanie państwu polskiemu współudział w Holokauście. O sprawie informuje ,,Jerusalem Post”.

Wiceburmistrz domaga się wykorzystania dyplomatycznego kryzysu do tego, aby oficjalne obchody nie odbyły się w Polsce. Marsz Żywych ma miejsce na terenie obozu koncentracyjnego w Auschwitz od 1988 roku i jest organizowany przez izraelskie ministerstwo oświaty.

Antebi jednak chce, aby nowa ustawa położyła kres wycieczkom i przy okazji Marszowi. Jego zdaniem brak przyjazdu około 40 tysięcy młodych Żydów zaboli Polskę finansowo.

To okazja dla rządu i ministra edukacji, by zaprzestać finansowania wycieczek do Polski, a edukację na temat samego Holokaustu przenieść do Izraela poprzez organizowanie seminariów

– mówi, dodając, że wokół wycieczek jest wiele niejasności, w tym związanych z korupcją. Do tego miliony szekli izraelskiego podatnika trafiają do Polski.

Budżet liczony w dziesiątkach milionów szekli powinien być zaoszczędzony i przeznaczony na pomoc ocalałym z Holokaustu, zamiast wydawany na hotele i biznes w Polsce

– powiedziała.

List trafił pod ,,właściwy” adres. Minister oświaty Naftali Bennett najpierw mówił w mediach o swoim przyjeździe do Polski, by później ogłosić:

Polski rząd odwołał moją wizytę, ponieważ wspomniałem o zbrodniach jego ludu. Jestem zaszczycony

– mówił minister i przywódca ortodoksyjnej partii Żydowski Dom. Niewykluczone więc, że w ferworze kampanii wyborczej radykalne głosy znajdą poparcie…

źródło: Jerusalem Post / Najwyższy Czas

(9806)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

9 komentarzy

  1. promujcie ten pomysł ministra izraela!!! niech więcej do nas nie przyjeżdżają!! jestem ZA!

  2. Niech sobie u siebie urządzają marsz żywych. Czy nam jest tu potrzebna młodzież żydowska z Izraela wychowywana w nienawiści do Polaków ???? Proszę obejrzeć na YouTube film pt. „Zniesławienie”. Zobaczycie, z jaką nienawiścią indoktrynują swoją młodzież ich przywódcy duchowi.

  3. w pełni zgadzam się z moimi przedmówcami… niech sobie te szekle w tyłek wsadza… my tez możemy przestać wspierać żydowskie biznesy w RP i ciekawe kto więcej zaoszczędzi. tak na początek: bojkotujmy apteki super-pharm (super-farm) czy przestańmy kupować kawę MK Cafe… niech sie zabierają stad ze swoimi manatkami gdzie indziej

  4. Polacy są z Panią!!! Proszę przenieść wszystkie obchody żydowskich świąt do Izraela. Zakazać wycieczek do Polski. Pozamykać żydowskie muzea w Polsce. Wezwać braci w wierze do opuszczenia tego antysemickiego kraju – Polski!!! Zerwać wszelkie polityczne i biznesowe relacje. Wreszcie Polska będzie krajem „mlekiem i miodem płynąca”

  5. hej, nie cieszcie sie tak glosno, bo zydki sie jeszcze kapna, ze nam na tym zalezy i ze ustanowimy nowe swieto- Zydzi nie dotarli do Polski.

  6. Tak niech nie przyjeżdżają, a polski rząd powinien twardy, nie godzić się na na takie słowa które żydki wypowiadają . Izrael powinien przeprosić. Polska nie powinna podawać się pod naciskiem USA. Izrael ma przeprosić jak nie to zerwać wszelkie kontakty. USA jest po stronie Izraela to niech robią wypad .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.