Portal informacyjno-historyczny

fot. Wikipedia

Nietypowa sytuacja w polskim mieście. Do autobusu weszła kobieta ubrana w burkę. Gwałtowna reakcja pasażerki. MPK wydało oficjalne stanowisko

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W Legnicy doszło do nietypowej sytuacji. Jak informują lokalne media, po tym, jak do miejskiego autobusu weszła kobieta ubrana w burkę, jedna z pasażerek zażądała usunięcia jej z pojazdu. Kierowca nie wyraził zgody, natomiast muzułmanka poskarżyła się na dyskryminację. Teraz MPK przeprasza w oficjalnym oświadczeniu.

Do incydentu doszło we wtorek. Po tym, jak kobieta ubrana w burkę wsiadła do autobusu, jedna z pasażerek podeszła do kierowcy z prośbą, aby ten wyprosił kobietę i wezwał policję. Uznała, że czuje się zagrożona. Kierowca odmówił i do interwencji policji nie doszło, a obie pasażerki kontynuowały podróż. Kierowca na kolejnym przystaniu podszedł do ubranej w burkę kobiety i pytał, czy są powody, by inni pasażerowie czuli się zagrożeni. Ta odpowiedziała, że nie, a interwencję odbiera jako dyskryminację.

Sprawa nabrała rozgłosu i odniósł się do niej legnicki MPK. Oto jego oświadczenie.

Kierownictwo i załoga Miejskiego przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Legnicy wyraża głębokie oburzenie i ubolewanie zaistniałym faktem nietolerancji. Akty ksenofobii, agresji i odrzucenia są sprzeczne z demokratycznymi wartościami wyznawanymi w naszym kraju i mieście. Komunikacja publiczna w Legnicy jest przyjazna dla każdego pasażera i obdarza szacunkiem wszystkich swych klientów. Odrzucamy wszelkie przejawy agresji i ksenofobii, naruszające swobody obywatelskie.

Wiedząc, że mieszkańcy Legnicy podzielają te przekonania, kierujemy słowa przeprosin do Pani, której dobra osobiste mogły być narażone na szwank

Warto dodać, że taki strój budzi kontrowersje na Zachodzie. W styczniu media informowały, że kolejny europejski kraj zakazuje noszenia burek – to Dania. Za załamanie prawa grozić będzie grzywna w wysokości równowartości 550 PLN. Wcześniej podobne przepisy uchwaliły m.in. rządy Francji, Belgi, Holandii, Bułgarii oraz Bawarii (Niemcy).

źródło: DO rzeczy / Na Temat

(20728)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

3 komentarze

  1. Prowokacje lewicy, aby pokazać jacy to Polacy źli i wypłacić, zmusić poprzez USA do wypłacenia Izraelowi, czyli korporacjom 1 Biliona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę