Portal informacyjno-historyczny

Polacy pokochali ten kraj. Do niedawna trudno było go odwiedzić, teraz ruch zwiększył się niemal 10-krotnie [WIDEO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

O blisko 10 razy zwiększył się ruch graniczny na polsko-białoruskim przejściu Rudawka-Lesnaja. Polacy chętnie jeżdżą za wschodnią granicę, bo nie ma już obowiązku posiadania wizy.

Wzmożony ruch turystyczny z Polski to efekt decyzji białoruskiego rządu z października 2016 roku. Bez wiz można dotrzeć do Grodna i kilku miejscowości w rejonie grodzieńskim, ale do Mińska już nie. Pobyt nie może jednak trwać dłużej niż pięć dni. By dostać przepustkę na bezwizowy wjazd, należy poczekać tylko kilka minut. Załatwienie wizy trwało nawet kilka dni.

20 ciekawostek o Białorusi w 5 minut, które warto znać [WIDEO]

Tylko do 16 sierpnia 2017 roku z przejścia na Kanale Augustowskim Rudawka-Lesnaja skorzystało aż 2154 osoby przy 271 osobach w 2016 roku. Z kolei przejście graniczne w Kuźnicy-Bruzgach od październik 2016 roku do 26 lipca 2017 roku przekroczyło 7791. W tym obcokrajowcy z USA, Włoch, Szwecji i Niemiec.

 

Takiej Białorusi nie pokazują media. Co Polacy powinni wiedzieć [WIDEO]

Polacy chętnie korzystają z możliwości przejechania granicy podczas wycieczek rowerowych – informuje Turystyka.wp.pl. Poruszający się jednośladem po Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo (najpiękniejsza i najdłuższa trasa tego typu w Polsce) turyści odwiedzają białoruską część Puszczy Białowieskiej.

O dobre relacje dbają politycy.

Chciałem poinformować, że rozpocząłem serię wizyt w Mińsku celem zacieśnienia współpracy pomiędzy naszymi regionami – to znaczy regionem województwa podlaskiego oraz regionem granicznym białoruskim. Przekazałem zaproszenie dla naszych partnerów białoruskich do odwiedzenia naszego regionu. Dostałem zapewnienie, że taką wizytę złożą […] w Ministerstwie Oświaty Białorusi dostałem zapewnienie, że polskie szkoły w Grodnie i Wołkowysku nie będą likwidowane, za co w imieniu Polski podziękowałem. Przed nami jeszcze wiele do zrobienia ale idziemy w dobrym kierunku

– mówił Adam Andruszkiewicz z Kukiz’15.

Białoruś egzotyczna – jak naprawdę wygląda życie w kraju tak bardzo nam bliskim [WIDEO]

(6027)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę