„W UE jesteśmy na pewno JEDYNYM takim krajem. Tam to duma i chwała, u nas przestępstwo”. Ostra reakcja na skandaliczną akcję służb. ,,Następnym razem wyślijcie czołgi”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Gruczno w województwie pomorsko-kujawskim od kilku lat organizuje Festiwal Smaku. Gościom serwowane są m.in. domowe nalewki. W tym roku impreza miała nieoczekiwanych gości, którzy zarekwirowali wszystkie procentowe trunki.

Na Festiwalu Smaku (19-20 sierpnia) nieproszeni pojawili się funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. I to z aż trzech oddziałów – z Warszawy, Łodzi i Bydgoszczy. Towarzyszyli im policjanci ze Świecia.

Celem przeprowadzonych działań była kontrola przestrzegania przepisów regulujących obrót wyrobami alkoholowymi podczas imprezy plenerowej Festiwal Smaku Gruczno 2017 w dniach 19-20 sierpnia

wyjaśnił w rozmowie z Pomorska.pl Bartosz Stróżyński, rzecznik prasowy IAS w Bydgoszczy.

W efekcie wizyty kontrolerów wystawcy obecni na Festiwalu Smaku stracili prawie 200 litrów (około 390 butelek) alkoholu bez akcyzy, a w zamian otrzymali mandaty na łączną kwotę ponad 4 tysięcy złotych za brak paragonów fiskalnych.

Stróżyński po całej akcji pouczał i przestrzegał wszystkich, którzy wpadliby na pomysł sprzedaży, a nawet degustacji alkoholu na podobnych imprezach.

Krajowa Administracja Skarbowa przestrzega przed wprowadzaniem do sprzedaży na lokalnych imprezach plenerowych nielegalnego alkoholu, gdyż sprzedaż napojów spirytusowych i alkoholowych, jak i sama ich degustacja podlegają przepisom prawnym m.in. z zakresu rejestracji produkcji, znakowania wyrobów, podatku akcyzowego zawartych w ustawach o podatku akcyzowym, o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi a także o wyrobie napojów spirytusowych oraz o rejestracji i ochronie oznaczeń geograficznych napojów spirytusowych

– powiedział Stróżyński, który przypomniał też o karach grzywny, a nawet więzienia za podobne wykroczenia.

Rzecz kompletnie niewiarygodna. W UE jesteśmy na pewno JEDYNYM krajem, który sam z siebie, zwalcza produkcje spożywcza na mała skale. To co kurwa gdzieś indziej jest DUMA I CHWAŁA regionów – u nas jest przestępstwem. Pokolenie które ukształtowało ten szaleńczy system jak najszybciej musi odejść. Jak najszybciej. Czas na 30-40 latków, którzy – mam nadzieje – przywrócą normalność po tych peerlowcach i PRL ukąszonych.

– komentował Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Organizatorzy Festiwalu pisali:

 Uczestników Festiwalu Smaku w Grucznie postawiono w jednym szeregu z przestępcami. Dura lex – sed lex, czyli po naszemu – twarde prawo, ale prawo. Jednak – prawo powinno służyć społeczności. Śmiem twierdzić, że nie służy, a sobotnio-niedzielna akcja służb celno-skarbowych dowodzi, że nie liczy się cel – tylko kasa. Nagle z jakichś niewiadomych przyczyn skarb państwa zubożał o wielkie pieniądze. Może. Może tyle kosztowała ta akcja (4 samochody, piętnastu umundurowanych funkcjonariuszy i pewnie drugie tyle po cywilnemu). Gdyby pozwolić za pomocą prawnych instrumentów sprzedawać bez paragonów, także alkohol wytwarzany na własny użytek i wprowadzany do obrotu w śladowych ilościach na tego rodzaju imprezach korzyści byłyby dużo większe. Kolejne rządy bronią się przed opozycją, że ta mu domalowuje gębę satrapy i inkwizytora. Nie musi. Wystarczyło posłuchać komentarzy zwykłych ludzi, którzy przyszli na Festiwal Smaku w Grucznie zjeść coś na co niekoniecznie dostali paragon. Nie były to przychylne komentarze. Czyli co? Naród ma siedzieć cicho, żreć to co oferuje z rządowym przyzwoleniem np. sieć owada z kropkami na plecach i płacić podatki. A patriotyzm? Choćby ten lokalno-gastronomiczny? Nie ma obaw, ukształtuje go niebawem służba celno-skarbowa.

Zupełnie inną sprawą jest sposób przeprowadzenia kontroli. Gorąco polecam użycie następnym razem psów tropiących, czołgów i rakiet przeciwlotniczych. Wówczas straty skarbu państwa będą się kształtować w dziesiątkach milionów, za które oczywiście zapłaci bezparagonowy sprzedawca pączków.

(3616)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.