Po czyjej stronie staną lewacy? Grupa muzułmanów rozbiła marsz LGBT. Demonstranci musieli ukryć się w galerii handlowej (wideo)

w Bez kategorii


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Muzułmanie i środowiska LGBT to dwie grupy, które zdaniem lewicy zasługuje na specjalne traktowanie. Co się jednak stanie, gdy jedna ,,uciskana mniejszość” zaatakuje drugą ,,uciskaną mniejszość”? Tak się właśnie stało na Mauritiusie, gdzie muzułmanie doprowadzili do rozwiązania ,,parady równości”.

Marsz miał przejść ulicami miasta, ale ze względów bezpieczeństwa jego uczestnicy pozostali w centrum handlowym, gdzie zorganizowano imprezę pod okiem służb porządkowych. Ulice opanowali muzułmanie, którzy wznosili okrzyki wymierzone w homoseksualistów. Organizatorzy doliczyli się 150 gróźb pod ich adresem.

– <usieliśmy się poddać

– powiedziała zrezygnowana Paulune Verner, rzeczniczka Rainbow Collective, która dodała, że groźby śmierci były na porządku dziennym.

– W pewnym momencie przestaliśmy je liczyć

– dodała. Zdradziła, że grożono im masakrą, jeśli tylko wyjdą na ulicę.

Podczas poprzednich edycji przeciwnicy ograniczyli się do rzucania kamieniami w marsz LGBT oraz rozdawania ,,homofobicznych ulotek”. Środowiska LGBT są rozczarowane: co prawda homoseksualizm jest legalny na Mauritiusie, ale ,,mowa nienawiści” nie jest zakazana.

Grupę, która zdołała zatrzymać marsz, szacuje się na 400 osób. Muzułmanie stanową 17 procent z 1,3 mln mieszkańców wyspy.

(2964)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.