Piekielna wyprzedaż obuwia skusi klientów? Satanistyczna symbolika w kampanii reklamowej

w Media/Postępy postępu


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Na witrynach sklepowych, a także stronie internetowej sieci salonów odzieżowych Sizeer

przekazywana jest informacja o możliwości zakupu towarów z obniżką, aż do 66,6 proc. ceny wyjściowej. Cyfry umieszczone są na czerwonym tle, na górze zwieńczone są rogami, a dół zakończony jest ogonem.
Jedną z podstawowych metod sprzedaży stosowaną przez sieci handlowe są wyprzedaże. Duże obniżki cen towarów mają za zadanie przyciągnąć klienta, a znaczne marże stosowane przez takie sieci powodują, że taka sprzedaż i tak jest opłacalna.

Oczywiście, by wyprzedaż zakończyła się sukcesem należy z nią dotrzeć do potencjalnych odbiorców, zgodnie z maksymą, iż reklama jest dźwignią handlu. Stąd też na ulicach polskich miast liczne plakaty, więksi gracze sięgają po reklamę w mediach, dość często zatrudniając w tym celu znane osoby. Niestety w pogoni za klientem, tak by zwrócić uwagę konsumentów nader często prowokują epatując seksem, odwołując się do prymitywnego poczucia humoru czyli tzw. rechotu. Postępujące zmiany kulturowe, upadek tradycyjnego systemu wartości, powoduje, że przy okazji wyprzedaży promowane są antywartości.

Doskonałym tego przykładem jest akcja reklamowa i wyprzedaż prowadzona przez sieć salonów odzieżowych Sizeer. Na witrynach sklepowych, a także stronie internetowej przekazywana jest informacja o możliwości zakupu towarów z obniżką, aż do 66,6 proc. ceny wyjściowej. Cyfry umieszczone są na czerwonym tle, na górze zwieńczone są rogami, a dół zakończony jest ogonem. Co więcej, sama wyprzedaż promowana jest pod nazwą – Hello Sale. Należy podkreślić, iż ostatnia litera wyrazu hello czyli o zapisana jest innym kolorem, co powoduje, iż wybija się napis hell, czyli w języku angielskim piekło.

Ta gra słów powoduje, że mamy do czynienia z piekielną wyprzedażą, by nie było żadnych wątpliwości, również tutaj użyte litery zwieńczone są rogami, a z wyrazu sale wyrasta ogon.

Również użyte elementy m.in. cyfry 666 nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Sieć Sizeer w swojej akcji reklamowej odwołuje się do satanistycznej symboliki. W tym miejscu warto zastanowić się, jaka jest tego przyczyna. Z góry odrzucić należy pogląd, iż jest to kampania celowana, a wiec odwołująca się do klientów, którym bliska jest taka symbolika. Powód jest prozaiczny, pomimo trwającej od lat promocji antywartości z wykorzystaniem szczególnie mediów, odsetek osób odwołujących się do ideologii satanistycznej w społeczeństwie jest niewielki, by taka akcja mogła zakończyć się komercyjnym sukcesem. Może więc to przy okazji akcji reklamowej wyprzedaży, osoby odpowiedzialne za nią, postanowiły w korzystnym świetle ukazać satanistyczną symbolikę i promować w ten sposób tą ideologię? Bo czyż osobie kupującej buty o 66,6 proc. taniej, cyfra ta nie będzie kojarzyć się pozytywnie, jak i sformułowanie piekielna wyprzedaż?

W tym kontekście jakoś dziwnie wyglądają deklarację na stronie internetowej firmy Marketing Investment Group, stojącej za marką sieci salonów Sizeer, o tym, że jej działalność opiera się na takich wartościach jak odpowiedzialność i szacunek. Promowanie satanistycznej symboliki nie ma nic wspólnego z odpowiedzialnością. Jest to również przejaw braku szacunku dla katolików, bowiem symbol 666 według satanistów oznacza nienawiść do chrześcijaństwa, pogardę dla tego co prawdziwe, piękne i dobre.

duk

pch24.pl

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

(89)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Tagi:
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.