Oto co Ukraińcy zrobili z symbolem polskości we Lwowie. Ten smutny widok straszył Polaków 1 listopada [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

– Lwy z Cmentarza Orląt zostały uznane za antyukraińskie i zabite deskami. Co złego zrobiły Ukraińcom? – pytano na oficjalnym koncie filmu Wołyń na Twitterze. Okazuje się, że władze nie zrobiły wyjątku nawet na ważne dla Polaków święto 1 listopada i drewniane osłony straszyły odwiedzających cmentarz Polaków.

Lwy z cmentarza Orląt trzymają kamienne tablice: jedną z herbem Polski, a drugą z herbem Lwowa. Napisy głoszą ,,Zawsze wierny” oraz ,,Tobie Polsko”. Sowieci ich się pozbyli, ale w 2015 roku symbol wrócił na cmentarz Orląt – po 44 latach. Jednak tym razem pojawił się nowy przeciwnik – partia Swoboda.

O sprawie informowała Beata Wolańska z TVP Rzeszów. Informuje, że radni tego ugrupowania uznali, że lewy ,,mogą obrażać uczucia narodowe Ukraińców i symbolizować okupację ziem ukraińskich”. Efekt? Na kamienne posągi założono drewniane osłony, a mer Lwowa zlecił zbadanie legalności rzeźb.

W sprawie interweniowali polscy parlamentarzyści z polsko-ukraińskiego zespołu parlamentarnego, ale nic im się nie udało wskórać, więc liczni Polacy odwiedzający cmentarz 1 listopada zamiast lwów widzieli koszmarne drewniane osłony…

(17265)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.