Do Kolonii wrócił koszmar pamiętnej nocy sylwestrowej. Oto jak imigranci ,,zabawili się” w Halloween. Niemcy alarmują: to mogła być skoordynowana akcja [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

To była wyjątkowo niespokojna noc dla policji w Kolonii. Na dworcu głównym, na starym mieście i wokół kolońskiej katedry doszło do starć z pijanymi i agresywnymi hordami mężczyzn. Nawet zazwyczaj oszczędne w podawaniu szczegółów niemieckie media informują, że napastnicy charakteryzowali się ,,arabskim i północnoafrykańskim wyglądem”.

,,Focus” podaje, że doszło do burd, utarczek słownych, a także trzech przypadków ataków na tle seksualnym.

Policja zmobilizowała specjalne siły i na odsiecz lokalnym funkcjonariuszom przybyły służby z innych rejonów Niemiec. Wezwano dodatkowo 100 funkcjonariuszy. Doszło do licznych interwencji w stosunku do agresywnych mężczyzn oraz wylegitymowano ,,wiele setek” osób. Media podają, że tylko dzięki zdecydowanej i uprzednio zaplanowanej interwencji nie doszło do eskalacji groźnych zachowań.

Policjanci potwierdzają, że mężczyźni charakteryzowali się ,,arabskim i północnoafrykańskim wyglądem”. ,,Der Westen” pisze wprost, że wielu spośród nich to imigranci.

Trwa ustalanie tożsamości napastników. Dotychczas policja otrzymała trzy zgłoszenia napaści na tle seksualnym, do których doszło w centrum miasta. Kobiety informowały, że były ,,obmacywane”. W dwóch przypadkach policja złapała napastników na gorącym uczynku.

Do niecodziennych sytuacji doszło także w Essen podczas tzw. Zombie Walk”. Tam również w roli głównej wystąpili młodzi mężczyźni, z których większość stanowili imigranci. Doszło do licznych zatrzymań, w zajściach brało łącznie udział około 1200 osób.

Niemieccy internauci już porównują zajścia w obu miastach, a także w Hamburgu, do słynnej kolońskiej nocy. Ale policja twierdzi, że skala jest inna, poza tym nie doszło do tylu napaści seksualnych. Tymczasem internauci zwracają uwagę na podobieństwo ataków w kilku miastach jednocześnie i podejrzewają, że to mogła być skoordynowana akcja.

źródło: Focus / Spiegel

(10386)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.