Oto symbol kapitulacji przed terroryzmem: wieża Eiffla nie będzie już taka sama. Ale to nie koniec: furorę wśród Francuzów robi specjalna aplikacja [FOTO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Ten pomysł pojawił się na początku 2017 roku i niedługo zostanie wprowadzony w życie. W Paryżu strach przed islamskimi terrorystami narasta. Jak informuje amerykańska prasa, symbol miasta – Wieża Eiffla zostanie otoczony murem, a powstaje też specjalna mapa miejsc, gdzie lepiej w stolicy Francji nie chodzić.

Rada miejska w Paryżu zatwierdziła pomysł otoczenia wieży Eiffla szklanym murem o wysokości ponad 3 metrów. Koszt takiego zabezpieczenia to 20 mln dolarów. Już pojawiają się komentarze, że teraz mur stanie się symbolem – kapitulacji przed terrorystami i przegranej walki o własną tożsamość.

Budowa muru wokół wieży może spowodować dalszy spadek liczby turystów. W 2016 roku stolicę Francji odwiedziło o milion osób mniej niż rok wcześniej. Miasto też dużo mniej zarobiło, bowiem spadek, jeśli chodzi o wpływy, wyniósł aż 750 mln dolarów. Nic dziwnego, bowiem w Paryżu po licznych zamachach terrorystycznych trudno czuć się bezpiecznie. I to mimo widoku uzbrojonych funkcjonariuszy i wojskowych w najważniejszych punktach miasta.

Nowy pomysł wywołał kpiny internautów:

Nawet jednak oni gwarantują stuprocentowego bezpieczeństwa. Turyści i mieszkańcy przede wszystkim sami muszą być ostrożni. I wiedzieć, że nie wszędzie w Paryżu ich wizyta będzie mile widziana i bezpieczna. Pomóc ma im w tym specjalna aplikacja, która pokaże strefy, gdzie lepiej się nie pokazywać, czyli no-go zones. Użytkownicy będą mogli przesyłać informacje o incydentach, które zostaną naniesione na widoczną dla innych mapę. W ten sposób unikną wizyt w dzielnicach opanowanych przez imigrantów, nie trafią do muzułmańskich barów i nie spotkają się z wieloma innymi zagrożeniami, których ostatnimi czasy pełno w Paryżu. Aplikacja jest już dostępna w Google Play i oceniana na 4,3 (w skali 5-punktowej).

 

źródło: USA Today / Daily Mail

(5205)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.