Piękne słowa Trumpa o Polakach. A tymczasem Niemcy mocno uderzają w Amerykanów. Podczas spotkania z Merkel nagle przerwali wystąpienie sekretarza USA wśród śmiechów. Prasa: ,,Merkel wypowiedziała wojnę”

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Doradca Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego, H.R. McMaster zapowiedział, że podczas swojej wizyty w naszym kraju prezydent USA skieruje wiele ciepłych słów pod adresem Polaków. Tymczasem w Niemczech trwa kampania wymierzona przeciw USA.

Trump pochwali odwagę Polaków w najciemniejszych okresach historii i podkreśli, że Polska wyrosła na europejską potęgę – zapowiada dorada. Ma powiedzieć o polskim bohaterstwie, bliskim polsko-amerykańskim sojuszu wojskowym i współpracy w dziedzinie energetyki. Zapewni Polaków, że oba kraje stoją ramię w ramię, mając wspólne interesy gospodarcze i w sferze bezpieczeństwa. Ważnym tematem będzie także Rosja.

Tymczasem w Niemczech Trump znalazł się w ogniu krytyki – i to za sprawą najwyższych polityków.

Angela Merkel wypowiedziała wojnę Donaldowi Trumpowi

– napisał ,,Bild Zeitung” po słowach Angeli Merkel. Amerykańskiemu prezydentowi dostało się za izolacjonizm i protekcjonizm. Jej zdaniem, ktokolwiek sądzi, że problemy tego świata da się rozwiązać używając tych dwóch narzędzi, popełnia ogromny błąd.

Poszczególne kraje reagują na problemy nasilającymi się wezwaniami do izolowania się i wprowadzania ograniczeń w handlu. Jestem przekonana, że protekcjonizm nie jest wyjściem, gdyż szkodzi wszystkim

– mówiła.

,,Rzeczpospolita” poinformowała także, że przemówienie amerykańskiego sekretarza handlu Wilbura Rossa zostało w połowie przerwane na partyjnej imprezie z udziałem Angeli Merkel. Było ono transmitowane przez połączenie wideo. W momencie, kiedy zostało zakończone, zgromadzeni zareagowali śmiechem i oklaskami. – Obiecał 10-minutowe wystąpienie, mówił 20 – skwitował Werner M. Bahlsen, szef Rady Ekonomicznej CDU. Dodał, że amerykański sekretarz mówił za długo i za wolno. O czym wspomniał Amerykanin? Przypomniał, że Niemcy mają ogromną nadwyżkę handlową. Jak widać te słowa nie były im w smak.

Ekspert ds. geopolityki dr Jacek Bartosiak komentował:

W kontekście mitycznej jedności Zachodu. Nie trzeba nawet blokady na Malakce. Jeden z milionów symptomów, tych obecnych i nieobecnych w mediach, ale nad wyraz smaczny. Nacisk w systemie wzmacnia się. Kiedyś już była taka sytuacja, choć jej parametry teraz są bardziej złożone.

Tu przemówienie Donalda Trumpa w czasie kampanii wyborczej:

(18983)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.