Portal informacyjno-historyczny

Oto jak feministki ,,walczą” z otyłością. Nic lepszego już dziś nie zobaczysz [FOTO+WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Jak najlepiej jest walczyć z otyłością? Feministki znalazły nowy ,,sposób”. Znany blogger Joseph Paul Watson przypomniał pewną akcję, która miała miejsce w USA. Otóż do listy noworocznych postanowień kobiety mające problemy z nadwagą nie wpisały schudnięcia. Zamiast tego wzięły udział w akcji ,,rozwal wagę” i mogły porzucić myśli o zbędnych kilogramach. Niestety, najsłynniejsza feministka propagująca pogodzenie się z własną otyłością niedawno zmarła w wieku 34 lat.

Jes Baker,

Akcję zapoczątkowała bloggerka Jes Baker, która opublikowała zdjęcie kobiet niszczących wagi. Uważa, że ludzie powinni oddzielić wartość człowieka od cyferek, które pokazuj waga. Sama Baker, której akcja zyskała sporą popularność, pisała na blogu, że nienawidzi swojego ciała i kampania ,,Zniszcz wagę” ma pozwolić kobietom z nadwagą symbolicznie zniszczyć ich problem.

Wciąż mam dni, kiedy objadam się, a potem wymiotuję (binge and purge symptom, kojarzony z bulimią – red.). Nienawidzę swojej skóry do tego topnia, że nie jestem w stanie myśleć o czymkolwiek innym. Dlatego rozbijam wagę

– pisała.

Marge Swanson

Wśród kobiet, które biorą udział w akcji, panuje przekonanie, że nadwaga to wynik jednostki chorobowej zwanej zaburzeniami odżywiania. Dlatego uznają tę kwestię za niezależną od siebie i często szukają sposobów, by psychicznie poradzić sobie z problemem. Jednym ze sposobów jest przekuwanie swojego problemu w rodzaj dyskryminacji, której mają doznawać. Marge Swanson była liderką fat feminism (dosłownie: gruby feminizm), która nawoływała do pogodzenia się z wagą i oprócz ,,white privilege (przywilej białych) propagowała istnienie innej formy dyskryminacji (thin privilege – przywilej chudych), której ona i inne feministki podlegały. Na jej nieszczęście, kariera nie potrwała długo, ponieważ w wieku 34 lat zmarła na atak serca.

(4739)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę