Tyle słów pogardy pod adresem Polaków dawno nie padło. Internauta podsumowuje: ,,Jakbym słyszał niemieckich nazistów mówiących o Polakach i Żydach”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

,,Nieprawdziwi Polacy” – takie słowa uderzają z okładki tygodnika Tomasza Lisa ,,Newsweek”. W roli ekspertów m.in. prof. Zbigniew Mikołejko, aktor Jacek Poniedziałek, prof. Magdalena Środa czy Manuela Gretkowska. Dowiadujemy się m.in. że ,,taka jest część tego społeczeństwa i zawsze była: prosta, wierząca w Boga i zabobony, nieskomplikowana”.

Te słowa padają z ust prof. Środy. Z kolei pisarka Manuela Gretkowka twierdzi, że ,,Tu chodzi o wymianę elit. Żeby tzw. zwykły człowiek mógł przyjść i zająć ich miejsce. Ale kto zostanie wymieniony? Inteligencję da się wymienić na półinteligencję albo ćwierćgłówków”. Feministka ubolewa nad reakcją internautów, którzy nerwowo zareagowali na jej propozycję zmiany nazwy naszego kraju na Ch***nia Niepospolita.

Reżyser Andrzej Saramowicz skromnie nazywa swoje środowisko polityczne ,,formacją inteligencką”.

Podstawowym kryterium podziału, jaki stosowaliśmy, (…) było przeciwstawienie: głupi i mądry. Efektem było to, że upokarzaliśmy pewnych ludzi mówiąc, iż są głupi, a oni po prostu nie rozumieli świata, nie radzili sobie w nowym systemie ekonomicznym. I oni dzisiaj nam odpłacają, dzieląc Polaków na dobrych i złych. Wobec takiego kryterium jesteśmy całkowicie bezradni. Dzisiaj nikt już nie musi się tłumaczyć, że nie ma pracy, wykształcenia, kultury osobistej. Wystarczy, że powie, iż jest dobrym Polakiem

– diagnozuje.

Prof. Środa uważa, że jej środowisko czyli elity mają pewne obowiązki.

demokracja polega na tym, że elity, które są oświecone, wiedzą, jakie wartości są istotne. I że te idee są asymilowane przez te niższe klasy, nie w sensie socjalnym, tylko kulturowym. I że na tym polega rozwój

– mówi. Nie godzi się na to, że większość polskiego społeczeństwa jest taka, jak widzi ją Joachim Brudziński, ,,który chwali się, że jada swoją kaszankę i zakłada przeciwdeszczową pelerynę”.

Poszczególne wypowiedzi z tygodnika Newsweek trafiły do sieci. Jeden z internautów podsumował tak wypowiedź prof. Środy i pisarki Gretkowskiej:

Jakbym słyszał niemieckich nazistów mówiących o Polakach i Żydach.

(19789)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

  1. Ci państwo, czyli Środa, Gretkowska i im podobni to nie elita lecz „jelita ” i to w dodatku drązkowa.

  2. Pojęcie tych państwa o tzw. (domniemanych) samozwańczych „elitach”, jest czysto XIX-wieczne. Oni – elita, reszta prostaczkowie spijający każdą „mądrość” z ich ust. Tyle, że mądrości tam tyle, co kot napłakał, a jest raczej zajadłość i udowadnianie (przede wszystkim chyba sobie) swoje ważności i wydumanej elitarności. Halo! Tu Ziemia! To nie XIX wiek! Ludzie nie są tacy, jakich sobie wyobrażacie w waszych szklanych bańkach, w których żyjecie z dala od rzeczywistości 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.