Oto dwie liczby, które mówią wszystko o rządach PO-PSL. Poseł zdradza nazwiska trzech kluczowych postaci w związku z wielką aferą [WIDEO]

w Programy/Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Wczorajszy dzień przyniósł ciekawe informacje dotyczące rozliczenia rządów poprzedniej ekipy: zatrzymania w związku ze śledztwem w sprawie prywatyzacji Ciechu, a także fakt, że autostrada A2 znalazła się pod lupą prokuratury. W związku z tym warto przytoczyć dwie wiele mówiące liczby.

Za ile sprzedano Ciech? Skarb Państwa pozbył się spółki za 619 mln złotych. Ile zarobiła spółka kontrolowana przez Jana Kulczyka? W ciągu dwóch kolejnych lat Ciech osiągnął 940 mln zł czystego zysku!

Ciekawe fakty ujawniono rónież w związku z kulczykową A2. Niewygodne.info.pl przypomina:

30-dniowa winieta na czeskie autostrady (można nimi przez ten czas jeździć bez jakichkolwiek ograniczeń) kosztuje 440 koron, czyli ok. 72 zł. Na Węgrzech również są winiety. Miesięczna kosztuje tam 4780 forintów, czyli w przeliczeniu na złotówki ok. 64 zł.

A w Polsce ,,za jednorazowy (!) przejazd 340-kilometrowym odcinkiem autostrady A2 trzeba dziś zapłacić aż 87 zł!”

W zestawieniu z tym niezwykle ciekawie wygląda fakt, że wkład finansowy spółki Jana Kulczyka wynosił 12 procent, co zagwarantowało koncesję na… 40 lat.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Janusz Szewczak tak komentował zatrzymania w związku z prywatyzacją Ciechu:

Chciałbym przypomnieć słowa Donalda Tuska, które wypowiedział podczas lotu z Gdańska do Warszawy. A mówił wtedy do Piotra Wawrzynowicza, który reprezentował po części interesy pana Kulczyka. Na taśmach padają słowa Wawrzynowicza, że premier powiedział do niego iż jego przyjaciele to „mafia i bandyci”. Było to dla mnie szokujące i zastanawiające. Nie chodzi tylko o Pawła T., w sprawie nominacji którego publicznie protestowałem, jest też sprawa innych wysokich urzędników Ministerstwa Skarbu. A nominował ich premier Donald Tusk. To on jest kluczową postacią w tej sprawie, podobnie jak prezes NIK, Krzysztof Kwiatkowski. Mówił on o zielonym świetle, które premier dał dla tej transakcji. Do kompletu dochodzi jeszcze minister skarbu Włodzimierz Karpiński. Mówił, że instrukcje dostaje „z samej góry”

Wydaje się, że to nie koniec zatrzymań…

źródło: wPolityce.pl / Niewygodne.info.pl / TVP

(8692)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.