Portal informacyjno-historyczny

Bezcenna reakcja czołowych izraelskich dziennikarzy, kiedy usłyszeli o historii Polski podczas II WŚ. ,,Nie mogli uwierzyć, że jako Polka…”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, w rozmowie na antenie TVN 24 przyznał, że był zaskoczony niewiedzą czołowych dziennikarzy z Izraela. Przedstawiciele prasy uczestniczyli w spotkaniu w Muzeum Powstania Warszawskiego w ubiegły poniedziałek.

Problem był taki, że nasi goście, którzy są czołowymi dziennikarzami telewizyjnymi różnych stacji w Izraelu, mieli dość niewielką wiedzę o przebiegu II wojny światowej na terenie Polski, w tym również, jeśli chodzi o Holokaust

– przyznał, przytaczając dobitny przykład. Jedną z osób, którą mieli okazję wysłuchać, była więźniarka Auschwitz-Birkenau Janina Iwańska.

Nie mogli uwierzyć, że jako Polka była w obozie w Auschwitz-Birkenau, że miała swój numer, że Polacy też tam trafiali

– opisuje relacje gości z Izraela. Odwiedzili oni Muzeum Powstania Warszawskiego, mimo że utożsamiali Warszawę z jednym zrywem – tym z getta:

musieliśmy tłumaczyć, że były dwa powstania (powstanie w getcie warszawskim i Powstanie Warszawskie) i musieliśmy pokazać, co stało się z Warszawą. Nie wiedzieli zupełnie, że Warszawa po powstaniu w getcie została zniszczona w tym obszarze, na terenie którego było powstanie w getcie, a później po Powstaniu Warszawskim Warszawa była również niszczona

Dyrektor dodał, że Warszawa doskonale pokazuje wspólnotę tragedii Polaków i Żydów podczas II wojny światowej.

Tu w Warszawie można pokazać, że totalitarne ludobójstwo planowe, ta zagłada była realizowana nie tylko na ludności żydowskiej (…), ale również była planowana na ludności polskiej

– podkreślił.

Jak reagowali goście? Amit Segal z Channel 2 News przyznał, że to są dokładnie te same przeżycia w tym samym czasie na tej samej ziemi, kiedy porównał to, co wiedział o martyrologii Żydów, z tym, co usłyszał. Simon Riklin z Channel 20 dodał, że każdy, kto używa terminu ,,polskie obozy śmierci” zafałszowuje historię.

(18353)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. To już jest ZA PÓŹNO …. Czas Polskiej Gościnności się skończył. Wracajcie do swoich domów. Palestyńczycy nie są nazistami tak jak Polacy tam będziecie bezpieczni. Oni wam się wynagrodzą za wasze uczynki miłości od tysięcy lat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę