Portal informacyjno-historyczny

fot. Twitter

Niemcy mówią dość. Takich tłumów nie widziano na demonstracji od dawna. Jednak lewica była przygotowana. Oto wiele mówiące obrazki z ulic Berlina (wideo)

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W mediach społecznościowych furorę wśród przeciwników robią nagrania i zdjęcia z ostatniej demonstracji Alternatywy dla Niemiec (AfD). Wielotysięczny tłum przeszedł ulicami Berlina. Jednak jak podkreślają nieprzychylne niemieckiej skrajnej prawicy media, demonstracja przeciwników była jeszcze większa.

Policja szacuje, że marsz liczył 5 tys. osób, choć zwolennicy zapewniają, że był znacznie większy. Sympatycy ugrupowania, które mówi ,,nie” islamowi, imigrantom i unii w obecnym kształcie, wyruszyli spod berlińskiego Dworca Głównego do Bramy Brandenburskiej. Mieli ze sobą transparenty z hasłami ,,żadnego islamu” w Niemczech. Żądali odejścia Angeli Merkel. Na wiecu padały takie słowa: ,,kochają obcych, nie nas, nie was, nie Niemców”, ,,żywotnie ważna kwestia dla nas to: wolność czy islamizacja?”

Tymczasem mimo swojej liczebności, media i agencje prasowe zgadzają się, że większość Niemców wciąż jest nieprzychylna ugrupowaniu, co widać na ulicach. Łącznie zarejestrowano 13 kontrdemonstracji, a ich łączna liczba uczestników to 25 tys. Porządku pilnowało ok 2 tys. funkcjonariuszy.

Na poniższych nagraniach przeciwnicy AfD krzyczą:

Cały Berlin nienawidzi AfD

Jak twierdzą sympatycy AfD, zostali zaatakowani przez Antifę butelkami, petardami, kamieniami oraz spryskani łatwopalnymi płynami. Oto nagranie z tego zdarzenia:

Scysje lewicy z policją:

Tymczasem w Monachium też doszło do demonstracji AfD. Dysproporcje w liczbie uczestników w porównaniu z jej przeciwnikami pokazuje doskonale to zdjęcie, gdzie mała grupka jest otoczona przez wielki tłum:

(7222)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę