fot. Wikipedia / Mateusz Włodarczyk (CC BY-SA 3.0)

Owsiak twierdzi, że ,,państwo stworzyło niepełnosprawnym getto”. Jednak szczególnie koniec wypowiedzi zirytował jego przeciwników. Piszą: ,,Jaja sobie Pan robi z ludzi , którzy oddali życie za naszą Polską”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Nie tylko Janina Ochojska wyraziła swoje poparcie dla demonstrujących niepełnosprawnych i ich opiekunów. Po stronie protestu opowiedział się także Jerzy Owsiak, który tak skomentował zawieszenie protestu.

Do protestujących w Sejmie – nie pokonano Was! Nie zostaliście pokonani, mimo że musieliście mierzyć się z gettem, jakie stworzone zostało przez państwo polskie na terenie gmachu parlamentu, który należy do nas wszystkich

– oznajmił w zaskakujących słowach. W kolejnych słowach również sięgnął po porównania bardziej kojarzące się z burzliwymi wydarzeniami w XX-wiecznej historii Polski.

Janka Ochojska powiedziała – cześć i chwała Bohaterom! Nie myślałem, że we współczesnej Polsce, która z takim trudem wywalczyła swoją wolność, te słowa znowu zostaną użyte w stosunku do ludzi, którzy na naszych walczą o należne im prawa. Cześć i chwała Bohaterom!

– nie ukrywał.

Wśród swoich zwolenników jego wpis wywołał dużą aprobatę. Najpopularniejszy komentarz-apel brzmiał:

Jurek! Musimy zbudować Polskę normalną, świecką, wolnościową! Trzeba raz na zawsze skończyć z klerem, który manipuluje tym narodem i nakręca rządzących na to, by decydowali za nas, za nasze rodziny, za kobiety!

Tymczasem po drugiej stronie barykady zarzucano Owsiakowi, że nie szanuje polskiej historii.

Zadawano również Owsiakowi inne pytania:

Jednak zwolennicy komentowali w innym tonie:

Jurek ty jesteś człowiekiem wielkiego serca :)) dobrze ze jesteś 🙂 podtrzymujesz ludzi swoją działalnością i dajesz szanse chorym na lepsze życie

(3186)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.