Portal informacyjno-historyczny

Najpierw zniszczyli mural Żołnierzy Wyklętych, a teraz pomnik „Inki”. Wandale w Gdańsku spełnili swoje groźby. Policja ma nagrania

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Kolejne miejsce pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gdańsku zostało zdewastowane. Niedawno na wizerunku majora Zygmunta Szendzielarz ps. „Łupaszka” na muralu we Wrzeszczu ktoś nabazgrał „morderca”. Teraz wandale zaatakowali w innym miejscu.

Policjanci w piątek rano otrzymali wezwanie, że ktoś zniszczył tablicę przy pomniku Danuty „Inki” Siedzikówny, stojącym od 2015 roku na gdańskiej Oruni. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze stwierdzili, że tablica, która przedstawiała historię 18-letniej sanitariuszki Armii Krajowej zakatowanej w Gdańsku przez komunistyczne służby, została połamana.

W ustaleniu sprawców tego czynu może pomóc monitoring miejski, który, jak wynika z nieoficjalnych informacji, obejmuje teren pomnika.

Zniszczenie tablicy to kolejny akt wandalizmu w Gdańsku wymierzony w miejsca pamięci Żołnierzy Wyklętych. Niedawno nieschwytani jeszcze sprawcy wymazali mural we Wrzeszczu. Na fragmencie przedstawiającym majora Zygmunta Szendzielarza ps. „Łupaszka” ktoś napisał „morderca”.

Po informacji o przywróceniu muralu do pierwotnego stanu opublikowanej przez gdański oddział IPN w komentarzach pojawiły się sugestie kolejnych aktów wandalizmu. Wygląda na to, że zniszczenie tablicy przy pomniku „Inki” to realizacja tych gróźb…

IPN błyskawicznie zareagował na zniszczenie muralu Żołnierzy Wyklętych. Wandale znowu zaatakują? Pod wpisem o usunięciu napisu pojawiły się groźby

(1423)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę