IPN błyskawicznie zareagował na zniszczenie muralu Żołnierzy Wyklętych. Wandale znowu zaatakują? Pod wpisem o usunięciu napisu pojawiły się groźby

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Gdański oddział Instytutu Pamięci Narodowej zadziałał błyskawicznie i napis „morderca” zniknął z wizerunku majora Zygmunta Szendzielarza ps. „Łupaszka” na muralu poświęconym Żołnierzom Wyklętym. Wandal nie nacieszył się zbyt długo swoim „dziełem”.

Mural, który od 2016 roku znajduje się w Gdańsku przy Alei Żołnierzy Wyklętych, został szybko przywrócony do pierwotnego stanu. Dokonał tego autor „Wilka”, bo taki tytuł nosi mural, Marcin Brudziński.

Co ciekawe pod wpisem IPN na Facebooku szybko pojawiły się komentarze, w których ich autorzy wyrażali nadzieję, że wandal ponownie umieści na muralu podobny napis. W tej sytuacji administratorzy strony gdańskiego IPN na FB przypomnieli o tym, że takie działania to czyny chuligańskie ścigane przez prawo.

Widocznie uznano, że tłumaczenie, jaka jest prawdziwa historia „Łupaszki” i Żołnierzy Wyklętych w tym przypadku skazane jest na niepowodzenie i lepiej uświadomić wandalom i wszystkim popierającym ich czyny, że za podobne działania grozi kara. Tylko czy to podziała…

(1516)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.