Portal informacyjno-historyczny

Meller o swoich słowach o muzułmanach. ,,Dostałem cięgi od znajomych”. Ale dziwi się ich podejściu. ,,Przecież obie sprawy pasują jak pięść do nosa!”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Marcin Meller od dłuższego czasu twierdzi, że nie chce uchodźców w Polsce. Ostatnio zrobiło się jednak wokół tego zamieszanie, gdy dziennikarz po raz kolejny, tym razem na antenie TVN24, powiedział, że ,,powściągliwość w przyjmowaniu imigrantów muzułmańskich nie jest zła i niekoniecznie chciałby mieć świat islamu u siebie”.

Meller swoich poglądów o uchodźcach i planach ich przyjmowania w Polsce nie ukrywał. Od dawna mówił otwarcie, że jest przeciwny. A jednak słowa wypowiedziane w TVN24 odbiły się dużo mocniejszym echem niż wcześniejsze. Meller nie ukrywa, że jest zdziwiony rozgłosem sprawy.

nasz liberalno-lewicowy, niepisowski świat wygląda tak, że ludzie się różnią. I nawet w TVN24 jedni są bardziej na prawo, inni bardziej na lewo. Jedni są katolikami, inni ateistami. To samo na temat uchodźców mówię od lat. I na tym polega kabaretowość tej sytuacji. To, co powiedziałem w sobotę w „Drugim śniadaniu mistrzów”, mówiłem już ze 30 razy

– przyznał Meller w rozmowie z naTemat.pl.

Dziennikarz nie ukrywa, że za swoją opinię ,,zbierał już cięgi od znajomych o innych poglądach”. Nie spodziewał się jednak, że oberwie też z prawej strony sceny politycznej.

Już mi się dostało, że jestem rasistą, że „drugim Cejrowskim”

– mówi.

Meller w wywiadzie z naTemat.pl jeszcz raz powtórzył swoje zdanie na temat islamu i uchodźców.

Zjeździłem sporo krajów islamskich i to nie jako turysta na basenie. Żeby było jasne: lubię cywilizację, kulturę islamu, kiedy tam jestem. Szanuję, stosuję się do zwyczajów. Począwszy od ubioru, poprzez zasady etykiety kulturalno-religijnej itd. Ale patrzę i czytam, co się dzieje w tych krajach europejskich, gdzie są duże wspólnoty muzułmańskie, jaki jest ich stosunek do wartości europejskich wyrastających z korzeni chrześcijańskich, ale też oświeceniowych. Rozumiem argumentację, nazwijmy ją, humanistyczno-idealistyczną za przyjmowaniem uchodźców, ale sądzę, że pozbawiona jest myślenia o konsekwencjach

– podkreślał Meller, który przyznał, że nie jest zwolennikiem żadnej z dwóch najgłośniejszych postaw w sprawie uchodźców – ani prawicowej, anie bezrefleksyjnej lewicowej.

Jestem ślepy na kolor skóry i narodowość, ale tu chodzi o spór natury cywilizacyjno-kulturowo-politycznej. Uważam, że liberalna demokracja to najprzyjemniejszy system do życia, a islam polityczny czy bezprzymiotnikowy pasują do tego systemu jak pięść do nosa

– dodaje.

Meller dodał, że w środowisku, w którym się porusza, mało kto ma podobne poglądy.

Jak czytam moich „znajomych” ze świata liberalno-lewicowego, którzy zarzucają mi straszne rzeczy, to zastanawiam się, jak oni sobie składają podejście zdecydowanej większości świata islamu do demokracji liberalnej, którą tak cenią, do praw gejów, czy kobiet

– stwierdził dziennikarz, który chętnie natomiast przyjmowałby uchodźców z Ukrainy. Podkreśla bowiem, że Polacy i Ukraińcy są sobie bliscy kulturowo, religijnie i językowo.

Uważa, też że ,,z powodów pragmatycznych zgodziłby się na przyjęcie jakiejś ograniczonej liczby uchodźców, precyzyjnie sprawdzonych, najlepiej kobiet i dzieci, by wykazać się gestem dobrej woli wobec państw „starej” Unii Europejskiej. Meller jest zdania, że w sprawie Syrii czy Libanu należałoby pomagać głównie na miejscu, gdzie jest wiele potrzebujących osób, które nie zdołały uciec.

(3435)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę