Flickr.com / domena publiczna

To pierwsze polskie miasto, które przyjmie uchodźców w takiej liczbie! Wybrali to zamiast pomocy na miejscu w Syrii

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Jak informują media, Poznań będzie miastem, do którego trafią uchodźcy. Zgodnie z informacjami ,,Głosu Wielkopolskiego”, do przyjęcia azylantów dojdzie przy współpracy z rządem – odbyły się już pierwsze rozmowy z wiceministrem spraw zagranicznych Szymonem Szynkowskim vel Sękiem.

Rzecznik urzędu miasta Hanna Surma przyznała w rozmowie z ,,GW”, że ,,prezydenci Jacek Jaśkowiak i Jędrzej Solarski niedawno odbyli w tej sprawie rozmowę”.

Ponowili chęć przyjęcia w Poznaniu uchodźców, w oparciu i w ramach współpracy z administracją rządową

– powiedziała urzędniczka. Zgodnie z informacjami gazety, procedurą azylową objęto ok. 300 osób, z których większość stanowią Czeczeni.

Drugą opcją zaproponowaną przez stronę rządową, z której miasto nie skorzystało, było zaangażowanie w pomoc na miejscu, np. budowa szkoły w Syrii.

Portal wPolityce.pl przypomina, że to nie jedyna taka inicjatywa. Radny z PO Marek Sternalski wcześniej proponował, aby miasto ufundowało stypendia dla 5-6 syryjskich studentów, którzy mieliby dodatkowo otrzymać miejsce w akademikach oraz stypendia socjalne. Obecnie Syryjczycy czekają na wizy.

W 2017 roku prezydent Jaśkowiak zapewniał, że Poznań ,,może przyjąć uciekającą przed wojną matkę z dziećmi”.

źródło: Głos Wielkopolski / wPolityce.pl / epoznan.pl

(14306)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

4 komentarze

 1. Najpierw zapytajcie mieszkancow czy sie zgadzaja. Podejmujecie sami decyzje wy nieroby z urzedu to ich utrzymujcie za swoje pensje ktore i tak macie z naszych podatkow. CALA POLSKA SPIEWA Z NAMI WYPIE. Z UCHODZCAMI

 2. Zamiast rodaków z Kresów ściągnąć do Polski, którzy od lat zostali na tych ziemiach to ściągają ta zarazę i nie robów
  Co jest z wami ludzie? Co wy tego nie widzicie? Co dzieje się w Europie chcecie to tu? Ku@wa Mac

 3. Lewactwo nie chce nikomu pomagać tylko chce zniszczyć coś takiego jak narody a szczególnie polski. Chcą wymieszać narody z byłem żeby łatwiej rządzić. Jak ktoś nie ma wykształcenia, zawodu i chęci do pracy to będzie głosował na tych co mu dadzą zasiłek. Proste.

 4. https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/12177-prezydenci-12-wielkich-polskich-miast-lacza-sily-i-deklaruja-przyjmowanie-uchodzcow-polska-stanie-sie-krajem-imigranckim
  „Prezydenci 12 największych polskich miast zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich podpisali deklarację o współdziałaniu w dziedzinie migracji. O podpisaniu dokumentu poinformowano podczas konferencji prasowej w Gdańsku. „Polska w 2030r. stanie się krajem imigranckim” – mówił prezydent Adamowicz.”
  No to mamy etap realizacji planów z czerwca 2017 r.
  I to przed wyborami samorządowymi !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.