Portal informacyjno-historyczny

Media kłamały w sprawie zamachu w Manchesterze. Wszystkie chwyty dozwolone, by tylko pokazać islam w lepszym świetle [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Po raz kolejny media okazały się skutecznym narzędziem do zasiewania wątpliwości. Tuż po zamachu w Manchester Arena pojawiły się informacje, które miały szybko uspokoić nastroje wokół muzułmanów lub wręcz odsunąć od nich oskarżenia o atak.

Już w jednej z pierwszy relacji w CNN reporter Paul Cruickshank zasugerował, że ataku wcale nie musiał dokonać islamski bojownik spod flagi ISIS.

W ostatnim czasie w Europie było sporo działań prawicowych ekstremistów, którzy przeprowadzali akcje, którymi potem próbowali obwiniać islamistów. Szczególnie zjawisko to nasiliło się w Niemczech

– sugerował Cooper na antenie CNN.

Cooper mógł mieć na myśli m.in. sytuację z niemieckim żołnierzem, który zdołał zarejestrować się jako imigrant i pod fałszywym nazwiskiem oraz tożsamością przygotowywał zamach bombowy.

Kilka godzin po ataku w Manchesterze do zamachu, w którym zginęło 22 ludzi, a prawie 60 zostało rannych, przyznało się Państwo Islamskie.

Brytyjskie media szybko też kolportowały informacje o rzekomym muzułmańskim taksówkarzu, który w przypływie dobroci serca za darmo odwoził dzieci spod zaatakowanej po koncercie Ariany Grande Manchester Areny. Wieść o jego czynie szybko obiegła internet, prasę i telewizję, ale cała sprawa okazała się fałszywa. Ktoś wypuścił ją, by pokazać, że nie wszyscy muzułmanie są tacy, jak ci, którzy stali za zamachem. Problem w tym, że szybko okazało się, że rzekomy bohater to sikh, a nie muzułmanin.

Całą mistyfikację ujawnił na Twitterze Harjinder S. Kukreja. Wytknął on ,,Cosmopolitan” i ,,Daily Mirror” ignorancję i zawstydzającą niewiedzę na temat różnic między muzułmanami i sikhami.

O sprawie informowali też inni, pokazując tweeta z konta Singh Lions, organizacji zrzeszającej sikhów w Wielkiej Brytanii, przerobionego na ,,promuzułmańskiego”.

Ta sprawa poruszyła Niemców. Żołnierz Bundeswehry udawał… uchodźcę i planował zamach. Popełnił jeden błąd

(20435)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę