fot. Flick / Wikipedia

Kto najbardziej manipuluje: Trump wybrał 11 najbardziej kłamliwych informacji. Jedna z nich dotyczy Polski – żyły nią polskie media [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Donald Trump poinformował na Twitterze, że wybrał 11 nagród w kategorii fake news, czyli fałszywych informacji. W zestawieniu jest relacja z jego wizyty w naszym kraju.

Najwięcej nagród zdobyła telewizja CNN (cztery), która od dawna krytykowana jest przez Prezydenta za tendencyjność. Ale na miejcu 8. znalazł się ,,Newsweek” i nieprawdziwy materiał dotyczący spotkania z polskim prezydentem Andrzejem Dudą i jego małżonką. Podano wówczas, że Pierwsza Dama nie uścisnęła dłoni Trumpa, jedynie jego żony Melanii. Tymczasem dłuższe nagrania pokazały, że Agata Kornhauser-Duda przywitała się także z Trumpem. Fałszywą informację dementował polski prezydent:

Pełne nagranie:

Oprócz CNN i Newsweeka Trump ,,wyróżnił” także ,,New York Times” (dwie nagrody), ,,Washington Post”, ,,Time” i ABC News.

Antynagrody Trumpa wzbudziły tak duże zainteresowanie czytelników, że strona Partii Republikańskiej, gdzie umieszczono wyniki, przez pewien czas przestała działać ze względu na zbyt duży ruch.

(3496)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.