Portal informacyjno-historyczny

Lepiej się nie kłócić z pilotem. Wściekły mąż chciał zemścić się na żonie. Doprowadził do katastrofy. Sprawa ujrzała światło dzienne po latach

w Historia Rosji


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

To był spektakularny i zarazem tragiczny finał małżeńskiej kłótni. Zemsta męża na żonie nie powiodła się, a przy okazji zginęło lub zostało rannych kilka niewinnych osób. Sprawę ataku w ZSRS odtajniono po 33 latach. 

23-letni rosyjski pilot Władimir Serkow 26 września 1976 roku zdenerwowany wyszedł z domu w Nowosybirsku. Właśnie pokłócił się z żoną. W drodze do pracy obmyślał, jak się zemścić. Wpadł na kuriozalny pomysł.

Serkow bez większych problemów porwał z lokalnego lotniska samolot typu Antonow 2 i po krótkim locie wbił się w… mieszkanie teściów, gdzie schroniła się jego żona z 2-letnim synem. Akcja wymierzona w małżonkę nie skończyła się powodzenie, bo mieszkanie było puste.

Skutki furii Serkowa były jednak opłakane dla innych. Wybuch paliwa z samolotu wywołało pożar. Ludzie z 4-piętrowego bloku ratowali się, skacząc z okien i balkonów. Zginęły 4 osoby, a 11 zostało rannych.

Władze ZSRS postanowiły milczeć w tej sprawie. Nie chciałby, by zachodnia Europa dowiedziała się, jak łatwo na terenie Związku porwać samolot i dokonać z jego użyciem ataku.

(1451)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę