Kto zabija wrogów polskiego miliardera? Kryminał, od którego nie sposób się oderwać [WIDEO]

w Bez kategorii/Ważne książki/Zapowiedzi wydawnicze


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Tajemnice świata wielkiego biznesu, manipulacje mediów i skomplikowana kryminalna zagadka! Mariusz Zielke, autor bestselerowych powieści kryminalnych i sensacyjnych, powraca z nową książką!

Kto zabija wrogów polskiego miliardera? – na to pytanie szuka odpowiedzi w najnowszej książce, autor powieści mocno osadzonych w polskich realiach, Mariusz Zielke.

Pełna tajemnic i zagadek kontrowersyjna książka autora Wyroku i Sędziego, powieści obnażających wstydliwe, głęboko skrywane tajemnice rynków finansowych i prawnych.

Zapytaliśmy Mariusza Zielke, dlaczego warto przeczytać jego najnowszą książkę.

Bo to powieść kryminalno-sensacyjna z mocnym tłem społeczno-gospodarczym, z dynamiczną akcją, która sprawia, że trudno ją odłożyć, zostawić w połowie, a jednocześnie dzięki której można zajrzeć za kulisy różnych ciekawych spraw i teorii spiskowych mówi Mariusz Zielke w rozmowie z portalem Niezłomni.com. 

– Staram się łączyć rozrywkę z analizą społeczną i oceną różnych zjawisk gospodarczych i politycznych. Dlatego myślę, że Nienawiść może dobrze bawić, ale i uczyć, skłonić do refleksji, sprawić dużo satysfakcji czytelnikom, którzy interesują się gospodarką, mediami, kulisami śledztw i sprawami systemowymi. Pisząc Nienawiść stawiałem sobie za cel, by czytelnik chciał tę książkę przeczytać, a po lekturze nie miał poczucia straconego czasu. Myślę, że to dobra rozrywka, książka, która nie zanudzi i nie da szybko o sobie zapomniećprzekonuje pisarz.

Większość książek Mariusza Zielke jest głęboko osadzona w rzeczywistości i dotyka problemów z którymi stykami się na co dzień – powszechnego bezprawia, niszczenia ludzi przez system, niewydolności wymiaru sprawiedliwości, korupcji, afer gospodarczych. Podobnie jest i w Nienawiści, ale z tej książki wyłania się również optymistyczny obraz Polski, jako kraju, w którym można osiągnąć sukces biznesowy bez korumpowania urzędników i układów.

To też powieść o tęsknocie za Polską, jaką chciałbym widzieć. Za krajem sukcesu gospodarczego, wielu możliwości, wspaniałych osiągnięć biznesowych, których jest coraz więcej i mam nadzieję, że w końcu doczekamy się (a może już się doczekaliśmy) kogoś takiego jak wymyślony przeze mnie Sawicki. Dzięki temu jej wydźwięk jest znacznie bardziej optymistyczny niż moich poprzednich książek. Nienawiść chyba nikogo nie zdołuje, mam nadzieję, że natchnie i napełni adrenaliną, by chciało nam się bardziej, byśmy dążyli do sukcesów, a nie oglądali się na innych. Wreszcie to książka mocno wpisana w polską rzeczywistość, z prawdopodobną intrygą dziejącą się tu i teraz, z wieloma odniesieniami do spraw, które znam z autopsji, dzięki czemu intryga jest prawdopodobna, mogła się wydarzyć, a bohaterowie nie są papierowimówi Mariusz Zielke.

Bardzo się starałem, żeby Nienawiść się Wam spodobała. Mam nadzieję, że się udało –  podsumowuje autor w rozmowie z portalem Niezlomni.com. 

 

O książce:

Kuba Zimny otrzymuje propozycję napisania biografii znanego przedsiębiorcy Marka Sawickiego, twórcy korporacji biotechnologicznej Sawicki, która z małej kaszubskiej firmy przerodziła się w europejskiego giganta na rynku farmaceutycznym.

Biografia ma być częścią kampanii reklamowej Sawickiego, zaprojektowanej przez słynnego Bruno Giacomo.

Tymczasem w otoczeniu Sawickiego, pozornie nieskazitelnego przedsiębiorcy, dochodzi do tajemniczych zbrodni – giną skonfliktowani z nim ludzie.

Kuba Zimny podejrzewa, że został zaangażowany w projekt nieprzypadkowo.

Sprawę morderstw będzie badał nielubiany przez policyjną wierchuszkę śledczy Lenz.

Mariusz Zielke – dziennikarz i publicysta, laureat wielu nagród i wyróżnień (m.in. Grand Press 2005). Kiedy nagle stracił pracę w dużej gazecie, nie poddał się i wiele ryzykując, ujawniał największe afery gospodarcze i korupcyjne na niezależnej stronie internetowej.

W 2011 roku opublikował Wyrok – książkę, która wywołała skandal na polskim rynku finansowym. Powieść odniosła niebywały sukces. W 2013 roku ukazała się Formacja trójkąta, a w 2015 roku dwie kolejne znakomite powieści sensacyjne, Człowiek, który musiał umrzeć i Sędzia. Więcej o książkach Mariusza Zielke przeczytasz TUTAJ.

Mariusz Zielke, Nienawiść, Wyd. Czarna Owca, Warszawa 2017. Książkę można nabyć TUTAJ.

(568)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.