Portal informacyjno-historyczny

KOD wystosował odezwę przed 11 listopada, a w niej: ,,Warszawa jak Berlin czy Monachium w 1933 roku!”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Komitet Obrony Demokracji mobilizuje zwolenników przed planowanym na 11 listopada marszem w Warszawie. Aby zachęcić do demonstracji autorzy apelu posłużyli się wyświechtanym frazesem – Reductio ad Hitlerum.

Na stronie KOD-u czytamy:

Listopad to kiepski miesiąc do świętowania czegokolwiek. Zazwyczaj jest zimno, ciemno i szaro-brunatno. Zmierzch nadchodzi szybciej, na drzewach zamiast liści … Nie chce się ruszyć z kanapy, wygodniej jest pooglądać płonące auta stacji TV czy budki w ambasadach na ekranie telewizora. I tych młodzieńców spod znaku falangi, maszerujących z pochodniami pod Stadion Narodowy – widok jako żywo przypominający Berlin czy Monachium z 1933 roku.

Dalej KOD oskarża władze o promowanie ksenofobii, antysemityzmu, tworzenie ,,mitu żołnierzy wyklętych” ramię w ramię z organizatorami Marszu Niepodległości. Dlatego…

Idę na marsz KOD-u 11 listopada właśnie po to, aby przywrócić temu dniowi radość i uśmiech […] Aby wszyscy obywatele Rzeczypospolitej, Polacy, Żydzi, Ukraińcy, Niemcy, Litwini, Węgrzy, Romowie, Wietnamczycy czy Łemkowie, każdy imigrant który w naszym kraju chce odnaleźć miejsce na ziemi, był w tym dniu dumny i patrzył w przyszłość z nadzieją.

– reklamują marsz organizatorzy.

Czy zwolennicy KOD-u posłuchają wezwań i wyjdą na ulice, tym razem przeciw ,,faszystom”? Spadająca frekwencja na ostatnich marszach nic na to nie wskazuje…

(1235)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę