,,Karą będzie śmierć”. Tak AK likwidowało zdrajców. Cel: konfidenci gestapo, szmalcownicy, donosiciele i oprawcy [WIDEO]

w Filmy dokumentalne/II wojna światowa


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

,,Karą będzie śmierć” – film o wykonywaniu wyroków śmierci przez sądy AK, wyemitowany wcześniej przez Polsat News. Za ich sprawą konfidenci gestapo, szmalcownicy, donosiciele i oprawcy nie mogli spać spokojnie. Wykonali ponad 3,5 tys. wyroków śmierci.

 

(4786)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

7 komentarzy

  1. Mało znany fakt, w 1939 roku wypuszczono z więzień przestępców odsiadujących wyroki za tzw. „mokrą robotę”, to w części oni właśnie byli cynglami podziemia AK. Młodym patriotom wysyłanym na akcję drżały ręce, kiedy podczas likwidacji konfidentów był płacz i błaganie o litość oraz zasłanianie się małymi dziećmi. Pozwolono im zabijać i rabować Niemców i Rosjan, ale w żadnym wypadku Polaków. W zamian po wojnie mieli mieć skrócone wyroki. Czytajcie dwutygodnik „Bez Cenzury”!!!!

  2. Na ten temat jest b. dobra książką /tytuł chyba Drapieżne ptaki lub coś w tym rodzaju/…Utrzymana w konwencji rozmowy z jednym z likwidatorów zdrajców…B. dobry opis działanie tej komórki i losów jej uczestników. Chwała naszym bohaterom…PS Wszyscy mieli pseudo od nazwy drapieżnych ptaków..

  3. Dzięki wielkie ALI BABA, już jej szukam. Jest i już zamawiam „Ptaki drapieżne. Historia Lucjana „Sępa” Wiśniewskiego, likwidatora z kontrwywiadu AK.”

    • Niestety ale ta książka to zwykła manipulacja i mylenie faktów. nie autoryzowana przez ś.p. L. Wiśniewskiego „Sępa”. Autorzy mylą i naginają fakty do swoich błędnych tez. Szczytem jest pomylenie Stanisława Jankowskiego „Sobola” – Delegata Rządu Stanisławem Jankowskim „Agatonem”

  4. Mój dziadek walczył w KWP – Konspiracyjnym Wojsku Polskim „Warszyca” Stanisława Sojczyńskiego. Dostał za to od komunistów 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.