Portal informacyjno-historyczny

Jagiellonia Białystok zdobyła wicemistrzostwo Polski. Nie obyło się bez przerwania meczu. Wyjątkowe chwile po spotkaniu (wideo/foto)

w Wiadomości z Polski

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Jagiellonia zrobiła wszystko, aby zdobyć mistrzostwo Polski. Legia jednak w Poznaniu zainkasowała trzy punkty, dlatego białostocczanie musieli zadowolić się drugą pozycją na mecie.

W Białymstoku cały dzień był wyjątkowy i dało się odczuć atmosferę piłkarskiego święta. Piłkarzy Jagiellonii, którzy udawali się na mecz, żegnały tłumy kibiców.

Przed meczem fani zademonstrowali taką oprawę:

Na boisku ,,Jaga” okazała się lepsza od Wisły Płock (2:1), choć emocji i kontrowersji nie brakowało. Goście wyszli na prowadzenie, ale sędzia uznał, że gola nie było. Arbiter po analizie zapisu VAR dopatrzył się faulu Semira Stilicia na Tarasie Romańczuku.

Końcówka była gorąca nie tylko ze względu na emocje na murawie, ale także fakt, że na boisku pojawili się… kibice. Szybko przerwali jednak przedwczesne świętowanie, wrócili na trybuny i mecz udało się dokończyć. A po zawodach pora na fetę wicemistrzów Polski.