Portal informacyjno-historyczny

fot. ulica w Indiach / Flickr.com (CC BY 2.0)

Gazeta informuje: ,,25 tysięcy osób czeka na polską wizę”. Wśród oczekujących obywatele tych trzech krajów

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Jak informuje Dziennik.pl, liczba osób oczekujących na wystawienie wizy z prawem do pracy w Polsce przez ambasadę w New Delhi w Indiach może sięgać 25 tys. Wśród starających się o niezbędne dokumenty są Hindusi, Nepalczycy i Banglijczycy.

Oczekiwanie się przeciąga, a próby zarejestrowania wniosku o wizę trwa nawet dłużej niż 9 miesięcy. Wśród oczekujących najliczniejszą grupę stanowią obywatele Nepalu, Indii i Bangladeszu. W tym roku w samym pierwszym półroczu urzędy wojewódzkie wydały 16 tys. dokumentów obywatelom tych krajów, dzięki którym mogą podjąć pracę w Polsce. Jednak potrzebują oni jeszcze wizy zarobkowej, stąd lawina wniosków do ambasady w New Delhi, która obsługuje Nepal, Bangladesz, Bhutan, Sri Lankę, Afganistan i Malediwy.

Dziennik Gazeta Prawna szacuje liczbę oczekujących na 25 tys. Tymczasem wydział konsularny liczący… cztery osoby wystawił 3,5 tys. wiz od stycznia do lipca. Sytuację komplikują naciągacze.

 to lokalni pośrednicy, którzy po zarejestrowaniu się w systemie próbują odsprzedawać wolne miejsca osobom czekającym na wiz

– czytamy w ,,DGP”.

Pracownicy, którzy trafią do Polski, mogą pochodzić także z Wietnamu i Filipin, choć na razie przez pierwsze 6 miesięcy pozwolenie na pracę dostało 517 Wietnamczyków i 866 Filipińczyków.

źródło: Dziennik.pl

(4598)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. hindusi nie Maja zadnego poszanowania dla kobiet.to moze byc w polsce duzy Problem.P.S moja corka wspupracowala z nimi w niemczech i to byli specjalisci od programowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę