Portal informacyjno-historyczny

Anarchiści demonstrowali pod hasłem „Poznań dla imigrantek, nie dla narodowców”. Doszło do starć z kibicami i policją [WIDEO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W Poznaniu doszło do demonstracji anarchistów pod hasłem ,,Nacjonalizm nie przejdzie!”. Miały miejsce starcia pod Starym Browarem, a także pod biurem PiS. Zatrzymano 10 osób.

Demonstrację organizowała Federacja Anarchistyczna, która wyrażała swój sprzeciw wobec pobiciu w Poznaniu Hindusa. Do anarchistów dołączył prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak oraz niektórzy wykładowcy Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

Demonstranci szli pod sztandarami z takimi hasłami jak „Budujesz faszyzm przez nietolerancję”, „Każdy inny, wszyscy równi”, „Poznań dla imigrantek, nie dla narodowców” i „Wolność, równość, pomoc wzajemna”.

Demonstracja została obrzucona jajkami przez grupę kilkunastu mężczyzn, prawdopodobnie kibiców. Tłum zaatakował, ale został powstrzymany przez policję.

Z kolei w pobliżu biura PiS przy ul. Ratajczaka jedna z anarchistek zawiesiła się na drabince radiowozu. Policja próbowała usunąć kobietę – wtedy agresywny tłum rzucił się na stróżów prawa.

Według komunikatu policji zatrzymano 10 osób – 4 osoby rzucające jajkami pod Starym Browarem oraz 6 osób zaangażowanych w starcia pod biurem PiS.

(5457)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę