Francuski polityk za te słowa o Polsce dostał owację w Bundestagu. Tylko mała grupa posłów nie klaskała [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Francois de Rugy, szef francuskiego parlamentu, w poniedziałek wygłosił przemówienie w Bundestagu z okazji 55. rocznicy podpisania Traktatu Elizejskiego. Niespodziewanie poruszył sprawę m.in. Polski, a jego słowa nagrodzili brawami parlamentarzyści.

Jak opisuje Deutsche Welle, polityk mówił o odrzuceniu wartości unijnych przez państwa wschodnioeuropejskie jak Polskę i Węgry ,,w takich kwestiach jak państwo prawa, swoboda wyrażania opinii i polityka migracyjna”. Dodał, że Europa Zachodnia martwi się tym faktem.

Twierdzi, że niektóre państwa ,,stają się dyktaturami i nieliberalnymi demokracjami”. Jego wypowiedź spotkała się z brawami wszystkich, wyjątkiem prawicowej Alternatywy dla Niemiec (AfD), której posłom nie podobały się także inne słowa Francuza.

Wszystko zawsze zaczyna się od odrzucenia obcych, potem są odrzucani inni. (…) Populizm rozbija społeczeństwa i na końcu obraca w perzynę demokracji

Jak informuje Deutsche Welle, Bundestag i Zgromadzenie Narodowe przyjmą wspólną rezolucję ws. zacieśnienia współpracy obu parlamentów. W tym roku ma być także wypracowany nowy traktat bilaterarny.

Wystąpienie:

źródło: Deutsche Welle

(13692)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Wartości europejskie to promocja gejów,lesbijek,pedalstwa i kozi..ebów!!No nie da sie ukryć wartości wielkie jak na UE!!nawet szkoda splunąć w ich stronę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.