fot. Flickr / Wikipedia

Kiedy w Polsce ścigają nazistów, media niemieckie uroczyście zapowiadają: Juncker będzie fetował… twórcę komunizmu. Zostanie odsłonięty pomnik, dar od Chińskiej Republiki Ludowej

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Jak informuje niemiecki Die Welt, szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker otworzy wystawę poświęconą Karolowi Marksowi. Wszystko za sprawą wypadającej w tym roku 200. rocznicy urodzin twórcy komunizmu.

Juncker ma wygłosić przemówienie w Trewirze 4 maja, gdzie odbędzie się uroczystość. Planowane są trzy wystawy, mające upamiętnić życie i twórczość Marksa, który właśnie w Trewirze przyszedł na świat i gdzie spędził pierwsze 17 lat swojego życia.

Lokalne władze postrzegają obchodzone hucznie urodziny Marksa jako wielką szansę na promocję regionu jako centrum kultury. To, co ma przykuwać uwagę turystów, to pomnik Marksa, który zostanie odsłonięty 5 maja. To prezent od Chińskiej Republiki Ludowej – wraz z piedestałem wznosi się na wysokość 5,5 metra.

Wicedyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich Mateusz Gniazdowski komentował:

Dla wielu ludzi w Europie Środkowej wciąż brzmi to jak ordynarny antyunijny ‚fake news’. Juncker ma otworzyć wystawę poświęconą Karolowi Marksowi, są też plany odsłonięcia 5,5 metrowego pomnika – daru towarzyszy z ChRL

źródło: Welt.de

(2634)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.