Portal informacyjno-historyczny

fot. Wikipedia / screen Twitter i FZP.net.pl

Fala hejtu pod adresem Kornela Morawieckiego po jego słowach. Tymczasem publicysta Forum Żydów Polskich… przyznaje mu rację

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Słowa Kornela Morawieckiego na temat zagłady Żydów wywołały dużo kontrowersji. Ojca premiera atakowali zarówno rodzimi publicyści, jak i prasa izraelska. Tymczasem w obronę wziął go Paweł Jędrzejewski z Forum Żydów Polskich.

Panowie wiedzą, kto przepędzał Żydów do warszawskiego getta? Panowie myślą, że Niemcy ich zaganiali do getta? Nie. Żydzi sami poszli, bo im powiedzieli, że tam będzie enklawa, że nie będą mieli z tymi wstrętnymi Polakami do czynienia. A to, że ich potem zagłodzili na śmierć i wywieźli do Treblinki… To tak było!

– za te słowa na Morawieckiego spadła lawina krytyki, czy wręcz hejtu (więcej o wypowiedzi na PrawdaObiektywna.pl)

W pierwszym szeregu atakujących był Tomasz Lis:

Czytelnicy izraelskich portali szli dużo dalej:

Tymczasem Jędrzejewski uważa, że krytyka pod adresem Kornela Morawiecka jest niesłuszna, przypominając, że tego samego zdania jest Żydowski Instytut Historyczny, na stronie którego czytamy:

Niemcy tłumaczyli tworzenie gett z jednej strony obawą przed szerzeniem się chorób zakaźnych oraz potrzebą zwalczania spekulacji żydowskiej i antyniemieckiej propagandy, z drugiej – przekonywali Żydów, że mury zapewnią im bezpieczeństwo

Jędrzejewski przypomina też słowa Antoniego Słonimskiego, który przytaczał słowa jednego z Żydów:

Zadziwił mnie raz jeszcze zanik instynktu samozachowawczego czy też uparta wiara Żydów w cywilizację niemiecką. […] Tak samo ironicznie zapytał mnie stary Żyd w Brodach: „Pan wierzy, że taki kulturalny naród może rabować?” Nie bał się Niemców. Bał się pogromów.”

Jędrzejewski podkreśla, że inicjowane przez Niemców ekscesy antyżydowskie w marcu 1940 r. ,,stanowiły bezpośrednie i propagandowe uzasadnienie utworzenie getta. Argumentem była ochrona Żydów przed atakami Polaków”.

źródło: FZP.net.pl

(4923)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

  1. Niemcy wkroczyli do Polski w 1939 aby ochronić żydów przed Polakami i w tym celu zbudowali specjalne strefy dla żydów zwane popularnie obozami koncentracyjnymi. W tych obozach dbali bardzo o higienę swoich pensjonariuszy polecając każdemu lecznicze kąpiele w specjalnych łaźniach.

  2. ciekawe kiedy rozpieprzą swoje getto w Brukseli, pewnie wtedy jak wyciągną całą kasę uni jewropejskiej. Anglicy uciekli z uni bo wyczuli że będzie drugie World Center

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę