Młodzi Polacy zaskoczyli Europę. Zbadano, jak bardzo religijni są młodzi ludzie. Polska wyróżnia się na tle Europy

w Infografiki/Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Czy młodzi ludzie w wieku 16-29 lat są wierzący? Wyniki badań zaprezentowane przez ,,Guardiana” wyraźnie pokazują, że Europa odchodzi od chrześcijaństwa. Jest jednak kilka wyjątków – z Polską na czele.

To właśnie w naszym kraju jest największy procent ludzi wierzących – jako niewierzący deklaruje się zaledwie 17 proc. Z kolei na Litwie procent niewierzących wynosi 25.

Z drugiej strony najbardziej niewierzącymi Europejczykami są Czesi (91 procent), W Estonii, Szwecji i Holandii brak wiary deklaruje między 70 a 80 procent młodych obywateli.

W Wielkiej Brytanii zaledwie 7 procent młodych ludzi identyfikuje się jako anglikanie, a 10 procent jako katolicy. Tymczasem wraz z kolejnymi latami rosną w siłę muzułmanie – stanowią obecnie 6 procent tych, którzy deklarują się jako wierzący i w następnych latach prawdopodobnie wyprzedzą wyznawców kościoła narodowego.

Ile osób chodzi do Kościoła? Polska znowu na czele: co tydzień pojawia się 39 procent ludzi młodych, a rzadziej niż raz w tygodniu 49 procent (najrzadziej robią to Czesi, Holendrzy i Hiszpanie). Młodzi Polacy również najczęściej się modlą: połowa z nich robi to raz w tygodniu lub częściej, a dodatkowe 33 procent robi to rzadziej (najrzadziej robią to Czesi, Szwedzi i Duńczycy).

źródło: Guardian

(8515)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

5 komentarzy

  1. To żaden powód do dumy, raczej wstyd, ze młodzi sa indoktrynowani i poddają sie prehistorycznym bajaniom, podczas gdy czas zając sie podbojem Marsa, tworzeniem sztucznej inteligencji, znalezieniem alternatywnych źródeł energii…

    • Krzysiu pitolisz. Polacy jako indywidua zachowują się wobec siebie jak wilki, dobrze, że chociaż jako zbiorowość mają coś wspólnego, wspólne wartości. Bez tego katowychowania byłaby pełna anarchia i zero wspólnoty. Katolicyzm nie przeszkodził Mendlowi badać genetyki, bycie duchownym nie szkodziło Kopernikowi dokonać wielkich odkryć – za to reformacja doprowadziła do. Ludzie są istotami wierzącymi. Od zawsze. Zniszcz jedną cywilizację, a zaraz na jej gruzy wejdzie druga z własną religią, nauka też tworzy kościoły (scientologia), antyklerykalizm również (komunizm). Niereligijny zamordowali najwięcej ludzi w historii. Z religijnych Chrześcijanie najmniej. Z krajów chrześcijańskich najwięcej najwięksi nacjonaliści – głównie Anglosasi. Polska jest jednym z bardziej cywilizowanych krajów. Zobacz co się dzieje na zachodzie od kiedy odrzucili zasady moralne i tradycję. To jest zapaść i horror. To już lepiej przejść na chiński Taoizm/Konfucjanizm niż iść drogą twoich zachodnich idoli… Religia nie zabrania myśleć, za to myślenie, że jest się inteligentniejszym niż się jest już bardzo, bardzo szkodzi. Niektórym przydałaby się odrobina pokory.

    • Masz rację;/ Czechy a nawet Węgry są o wiele nowocześniejsze od nas.W Polsce wystarczy,że ludzie zobaczą portret JP2 i już srają z rozkoszy:D.Kościół zawsze był przeciw Polsce i Polakom przecież to międzynarodówka wysysająca pieniądze.Każdy kto chodzi do kościoła niszczy Polskę i nie jest patriotą,nawet Roman Dmowski niedługo przed śmiercią żałował,że oparł polski nacjonalizm na katolicyzmie.Nienawidzę jak ktoś mówi,że największym Polakiem był jp2,jak można tak napisać?Ten człowiek niczym się nie przysłużył Polsce!To był szkodnik jak komuniści,jezuici itp.Nie cofajmy się w rozwoju,budujmy państwo laickie(to nie znaczy ateistyczne,lewackie czy niepatriotyczne)kościół to największy wstyd dla Polski,wrzód na naszej gospodarce i naszej mentalności.

    • Czesi są anty uchodźczy, ale takie nowinki jak gender, LGBT łapią bez krępowania i to w przyszłości odbije się im czkawką. Czesi stracili swoje elity, w tym też elity religijne w Bitwie na Białej Górze w 1620r. To była największa porażka Czechów, po której moralnie się już nie podnieśli. PS. Podbojem Marsa? Tworzeniem sztucznej inteligencji? To nie jest nam do niczego potrzebne. Dzięki wierze w Boga dążymy do świętości co jest przeciwne demokratycznemu zrównywaniu ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.