Portal informacyjno-historyczny

Dziennikarz zabrał czarnoskórą aktywistkę na Marsz Niepodległości. Miał być pokaz rasizmu Polaków, ale coś poszło nie tak [WIDEO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Dziennikarz NOIZZ, portalu związanego z Onet.pl, Maciej Piasecki wybrał się na Marsz Niepodległości z amerykańską artystką, badaczką i aktywistką Imani Jacqueline Brown. Materiał jest zatytułowany ,,Atmosfera wojny, przestałam czuć się bezpiecznie”, ale wśród ,,rasistów i ksenofobów” kobietę nie spotkało… nic złego.

Brown prowadzi warsztaty na temat nacjonalizmu w Centrum Sztuki Współczesnej. Podczas Marszu rozmawiała z Piaseckim o tym ,,dlaczego frustracja, strach i złość przybierają na sile”. Jako ilustracja służył im Marsz, ale wbrew hucznym zapowiedziom, zabrakło… rasizmu. Najgroźniejsze były… wybuchy petard, co kobieta porównała do wojny.

– To budzi nasz niepokój

– wyznała obywatelka kraju, gdzie regularnie dochodzi do strzelanin. Dodała, że to ostrzeżenie dla jej kraju – USA (tego samego, gdzie często dochodzi do brutalnych starć Alt Right z Antifą, a za koszulkę z wyrazami poparcia obecnego prezydenta można zostać pobitym przez skrajnych lewicowców – red.).

Mimo że dziennikarz i aktywistka chcieli rozmawiać, w materiale znalazła się tylko jedna wypowiedź uczestnika -czyżby dlatego, że mężczyzna użył słowa fucking, co autorzy materiału ochoczo przetłumaczyli jako ,,pierd**ony”? W 4-minutowym materiale zabrakło innych wypowiedzi, a przecież aż się prosiło, żeby podać przykłady rasizmu, o którym dyskutowano.

Najwyżej oceniane komentarze na Facebooku pod materiałem brzmiały:

Ja na miejscu tej pani w Sylwestra omijałabym Polskę z daleka, a zwłaszcza unikałabym hucznych zabaw pod gołym niebem w dużych miastach. Nie jest bezpiecznie w tym dniu. Normalnie Sarajewo. Za to podobno w Kolonii jest fajnie! I dziennikarstwo mają tam na wysokim poziomie

– kpiła czytelniczka.

Pani uważa że Polacy to rasiści,ale nie widziałem na materiale żeby ktokolwiek powiedział jej złego słowa , a przestała się czuć bezpiecznie bo strzelali petardami. Gdzie tu jest jakaś wartość merytoryczna?

– pytał retorycznie internauta.

(21366)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

  1. He he he , koło mnie na MN stał facet z włosami sięgającymi PKiN i mimo, że nie widziałem przez te kudełki świata, nie zwróciłem mu uwagi. Co mnie to obchodzi, jakie kto kudły ma na głowie ? Mam śwagra beźowego z Indii. Super gość, normalny katolik. Możecie wierzyć lub nie, ale jest to gość (katolik) z którym bardzo dobrze się dogaduję od dobrych 9 lat. On by w potrzebie stanął w obronie Polski. Byłem bardzo zaskoczony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę